Ezt az egy dolgot kell megtenned rögtön az állásinterjú után - Megduplázza az esélyedet
Egyetlen apróság emelhet ki a többi jelentkező közül az állásinterjún.

Egy állásinterjún minden apróságra oda kell figyelni, ha azt szeretnéd, hogy a tiéd legyen a meghirdetett pozíció. Az erős önéletrajzon és a megfelelő tapasztalaton kívül például az öltözködés, a viselkedés és az illemszabályok betartása is nagyban hozzájárulhat a sikerhez.
Van még egy igen fontos apróság, ami szinte senkinek nem jut eszébe, a szakértők szerint mégis megduplázza az esélyedet a leendő főnöködnél. Egyszerű dologról van szó, de sokat számít.
Egyetlen e-mail növeli meg az esélyt
A CIMS toborzási cég érdekes eredményre jutott a kutatása során. Azt állapították meg, hogy az állásinterjú után küldött köszönő e-mail erősen közrejátszhat abban, hogy felveszik-e az illetőt, vagy nem. Kiderült, hogy 2017-ben mindössze az emberek 26%-a küldött ilyet az interjúztatóknak. A megkérdezett HR-esek és vezetők 63%-a viszont azt mondta, hogy szívesebben felvesz egy olyan embert, aki, bár több fizetést kért, küldött köszönő e-mailt, mint olyat, aki alacsonyabb összeget jelölt meg, de nem írt ilyen üzenetet. Ez a levél tehát nemcsak az esélyedet növeli meg, de még abba is besegít, hogy megkapd a kívánt fizetést, vagy akár még egy kicsit magasabbal is jutalmazzanak.

Itthon egyáltalán nem bevett szokás ez az e-mail, de még külföldön is igen kevesen alkalmazzák: pont ezért is olyan fontos. Kiemel a tömegből, segít, hogy a HR-es vagy a leendő főnök megjegyezze a nevedet, kedvelhetővé tesz, érzékelteti az udvariasságodat, és azt is, hogy tisztelettudó vagy. Tehát ez az egyik legjobb módszer arra - persze a jól sikerült állásinterjú után -, hogy bemutasd: igenis te vagy az az ember, akit ők keresnek.
Mit írj a levélbe?
Persze, azért az sem mindegy, mit és hogyan írsz abba a bizonyos e-mailbe. Először is, fontos, hogy minél hamarabb elküldd, tehát a legjobb, ha rögtön az állásinterjú után, de legkésőbb az elkövetkezendő 24 órában, hogy még emlékezzenek rád. A szövegnél pedig tartsd észben, hogy ez nemcsak egy sima köszönő levél, hanem egy újabb lehetőség, hogy bizonyíts, és meggyőzd őket, érzékeltesd, mennyire érdekel az állás.
Címezd egyenesen annak, aki meghallgatott téged. Ha többen vannak, mindegyiküknek írj egyet-egyet névre szólóan, de, ha ezt nagyon nem szeretnéd, választhatod csak a főnököt. Arra viszont figyelj, hogy ugyanazt a szöveget ne küldd el több embernek. Kezdj egy udvarias megszólítással, majd köszönd meg a lehetőséget, de ne túl hosszan. Aztán említs valamit, amit tanultál a beszélgetés során: valami érdekes információt a cégről, a pozícióról, vagy hozz szóba valami olyat, amivel erősítheted a kapcsolatod közted és az interjúztató között.
Vigyázz, ne legyen túl erőltetett, mert azt könnyedén kiszúrják, és túl hosszú se. A rövid, lényegre törő változatok a leghatásosabbak. Légy őszinte, kedves, mondj köszönetet, majd zárd le azzal, hogy reméled, még lesz lehetőségek találkozni - vagy valami hasonló mondattal, ami arra utal, hogy szeretnéd, ha visszahívnának, felvennének. Köszönj el a megfelelő módon, írd alá, és olvasd el többször, nehogy hiba maradjon benne. Hidd el, meglesz az eredménye.
Apró trükkök a jó benyomásért
Egy állásinterjún fontos, hogy jó benyomást kelts a többiekben. Néhány apró mozdulatot alkalmazva tudat alatt befolyásolhatod őket, és érheted el, hogy megkedveljenek.
Az első percekben jó benyomást keltesz, ha ezt teszed – Tudományosan bizonyított
Nézegess képeket!
Elolvasom