Legendás sportolót gyászol az ország - Elhunyt az olimpiai bajnok, Szívós István
Elhunyt Szívós István világ- és olimpiai bajnok vízilabdázó.
- Minden eddiginél fontosabb most a vérplazmaadók szerepe - csatlakozz! (x)
- Túl a virágon: 5 egyedi ajándékötlet anyák napjára! (x)
- Hatékony ápolás a természettel összhangban (x)
- Tudod, hol vásárol Lékai-Kiss Ramóna? (x)
- Védjük meg kedvenceinket! (x)
- Eljött a kert- és teraszszépítés ideje! (x)
- Szédülés idős korban: ártalmatlannak tűnik, de komoly következménye lehet! (x)

- Diana hercegné imádta ezt a vagány dzsekit, most újra divatos: emlékszel még a baseball- és bomberfazonra? »
- Nőiesen telt, párnás a hasa, és a Victoria’s Secret modellje: már nem csak sovány nőkkel reklámozza fehérneműit a márka »
- Újra divatos a vastag nyaklánc: nem lesz giccses a feltűnő fuksz, ha így viseled »
- Kvíz: melyik folyó mellett van Makó? 10 kérdés Magyarország földrajzáról
- Emilio felesége bombázó modellé fogyott: Tináról dögös fotók készültek
- Gregor Bernadett levágatta hosszú haját: a rövidebb frizurát imádják a rajongói
- Valódi női testek este, vetkőzés után
- Heti horoszkóp április 19-től 25-ig: a Halak örömhírt, a Kos ezernyi bókot kap
Életének 72. évében elhunyt Szívós István olimpiai bajnok vízilabdázó. Haláláról a magyar szövetség és az FTC honlapja számolt be vasárnap este, valamint fia, Szívós Márton világbajnok vízilabdázó is megosztotta a hírt Facebook-oldalán.
Szívós István édesapja, id. Szívós István is olimpiai bajnok vízilabdázó volt: pályafutása során három nyári olimpián vett részt, az 1948-as londoni olimpián ezüstérmet, az 1952-es helsinki olimpián és a legendás 1956-os melbourne-i olimpián pedig olimpiai aranyérmet szerzett a válogatottal.
Az 1948. április 24-én született Szívós István 12 évesen csatlakozott a Ferencvárosi Torna Clubhoz, 16 évesen már kupagyőzelmet ünnepelhetett a zöld-fehérekkel. Húszéves koráig pólózott a Fradiban, ez alatt az időszak alatt két bajnoki címet és összesen három kupaaranyat szerzett.
Szívós István négy olimpián vett részt, és mind a négyszer érmes lett. Az 1968-as mexikóvárosi és az 1980-as moszkvai nyári játékokon (ahol a magyar csapat zászlóvivője volt) bronzérmet nyert a csapattal, az 1972-es müncheni olimpián ezüstöt, az 1976-os montreali olimpián pedig aranyat. Emellett világ- és kétszeres Európa-bajnok volt. A válogatottban 18 évesen, 1966-ban mutatkozott be, és 1980-ig összesen 308 alkalommal szerepelt.

1974-től a SOTE Gyermekfogászati és Fogszabályozási Klinika tanársegéde, 1986-tól 2010-ig adjunktusa volt. Munkája mellett 1981-re elvégezte a Testnevelési Főiskola (ma Egyetem) edző szakát. 1983-tól 1990-ig az FTC vízilabdacsapatának edzője, 1991 és 1998 között a Ferencvárosi Torna Club ügyvezető elnöke volt. 1986 és 1990 között az ifjúsági, illetve az utánpótlás-válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozott.
1992-ben beválasztották a Magyar Vízilabda Szövetség elnökségébe, 2002-ben a Központi Sportiskola (KSI) vízilabda-szakosztályának elnöke lett. Háromszor választották meg az év magyar vízilabdázójának (1969, 1970, 1971).
1996-ban az egyesült államokbeli Fort Lauderdale-ben beválasztották az úszás halhatatlanjai, az International Swimming Hall of Fame tagjai közé, ugyanabban az évben került fel kéznyoma és aláírása a Magyar Sportcsillagok Falára. 2000-ben egy szavazáson az évszázad magyar vízilabda-válogatottjának tagja lett. 2016-ban Papp László Budapest-Sportdíjat kapott.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
OLVASD EL EZT IS!