Ernyey Béla életének nagy kudarca: az ünnepelt színésznővel a gyerek miatt szakítottak
Ernyey Béla Céltábla Nő című könyvében ír arról, miért ment tönkre a kapcsolata a hetvenes évek híres német színésznőjével.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Az 53 éves Carla Bruni stílusa egyszerű, de kifinomultan nőies: az egykori francia first lady szettjeit könnyű lemásolni »
- A francia nők kedvenc frizurája pillanatok alatt elkészül: egyszerű konty, ami nőiessé teszi a megjelenést »
- A 73 éves divattervező ruháin szinte az összes szín szerepel: koalás pulóverét még Diana is viselte »
- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- „Napi 1 szexből 8 havonta 1 lett” - Házaspárok vallomása a szexmentes kapcsolatról
Ernyey Béla sokoldalú művész, aki itthon és külföldön is keresett színész volt, majd műsorvezetőként is ismertté vált, a Magyar Televízióban futott, Hölgyválasz című beszélgetős műsorát sokan szerették, de keresett író is, 2020 novemberében jelent meg a tizedik könyve. A Céltábla Nő esszék sorozata, komoly gondolati összefüggéssel a férfi és a nő kapcsolatáról.
Zoknihossz címmel 2017-ben adta ki legutóbbi kötetét, amelyben az élet sok területéről, többek közt úriemberségről, stílusról és divatról írt. Hatalmas visszhangja alapján arra jött rá, hogy leginkább a férfi és a nő kapcsolatáról szóló részek ragadták meg az olvasókat, ezért határozott úgy, hogy külön kötetet szentel ennek a témának.
Ernyey Béla: Céltábla Nő
Ernyey Béla 1966-ban, 24 évesen vált országosan ismertté, amikor bemutatták a Princ, a katona című sorozatot, amelyben ő játszotta a főszerepet. A hatvanas évek végétől német nyelvterületen is sikert sikerre halmoz, és a hetvenes években legálisan külföldre távozik. Életének legnagyobb kudarca is, amelyről könyvében ír, ehhez az évtizedhez kötődik.

A 78 éves sztár szerint egy patchwork, vagyis mozaikcsalád a feleség és a férj számára legtöbbször megalkuvást, kényszerű alkalmazkodást jelent. "Ide kívánkozik saját negatív tapasztalatom is, amelyet - és ezt most nagyon őszintén mondom - máig is életem legnagyobb vereségeként tartok számon magamban" - írja könyvében.
Frissen elvált, lányos apaként ismerkedett meg a hetvenes években Kölnben egy film zenefelvétele során a kor egyik legnépszerűbb, vele egyidős német színésznőjével, leendő partnerével. A színésznő Amerikában élt, a színész Bécsben, és csak pár nappal a találkozás után tudta meg, hogy a nő két gyerek, egy fiú és egy lány édesanyja.
"Miután ő a tengerentúlon hagyta a családi gondjait, én pedig az osztrák fővárosban a válás fájdalmát, „friss szinglikként” úgy éltük meg a film felvételével eltöltött hét hetet, mint ahogy az a forgatókönyvben állt: megzabolázhatatlan, őrült szerelmesekként. A vígjáték nagy siker lett, a mi sztorink viszont egyetlen hatalmas dráma."
Az első évben távszerelemben éltek annak minden előnyével, a paradicsomi állapotnak az vetett véget, hogy a nő unszolására összeköltöztek Németországban, azt ugyanis nem készítették elő.
"Nálunk is hamar kiderült, hogy az idegen gyerekekkel eltöltött hétköznapok köszönőviszonyban sem állnak azzal a mindkettőnk által dédelgetett álommal, hogy a vér szerinti szülő hiányát pótolni képes egy pótapa. Míg a kislánnyal szeretetteljes volt a kapcsolatom, azt soha nem tudtam volna korábban elképzelni, hogy egy serdülő fiúban ilyen elementáris apahiány és feneketlen gyűlölet tudjon létrejönni."

Igyekezett mindenben a kedvébe járni, közös elfoglaltságokat javasolni, de a fiú folyton elutasító volt.
"Igyekezett folyamatosan gondot okozni az anyjának és nekem is, volt, hogy síeléskor úgy bújt el egy terepen, hogy a hegyimentőkkel kel lett kerestetni. (...) Négy évig tartott a reménykedésem, az ötödikben nem bírtam tovább, és elköltöztem tőlük - megfogadva, hogy soha többet nem teszem ki magam hasonló eszement megaláztatásnak és reménytelen próbálkozásnak."
Álomgyár Kiadó
4499 forint
"A Céltábla Nő kizárólag azért született meg, hogy erőt adjon azoknak a nőknek, akik belefáradtak az örökös reménykedésbe, akiknek gondjuk van az önbecsülésükkel, és folyamatosan magukat okolják a sikertelenségük miatt. Könyvem nem árulás, és nem is támadás a férfivilág ellen. De célja, hogy leleplezze ennek a nagyon összetartó közösségnek sok olyan bevált csapdáját és trükkjét, amit én csak szerelmi mákonynak hívok. A kötet célja tehát az, hogy leszámoljon egy csomó előítélettel, választ adjon sok nyitott kérdésre, és felfedjen néhány, eddig csak magamban dédelgetett titkot."
Felismered 70 éves énekesnőnket fiatalon?
1950. szeptember 4-én zenészcsaládba született, és még csak gimnazista volt, amikor az 1967-es Táncdalfesztiválon előadta a Csuda jó fej című dalt. Képes összeállításunkban megnézheted ritkán látott, fiatalkori fotóit. Nem csoda, hogy a ’70-es években itthon és külföldön is bolondultak érte, a fiatal, gyönyörű, szőke nő hollywoodi filmsztárnak vagy az ABBA együttes szőke énekesnőjének helyére is beillett volna.