Bronzot nyert a női vízilabda-válogatott: Tokióban meglett a csapat első olimpiai érme

Top olvasott cikkek

A magyar női vízilabda-válogatott 11-9-re győzte le az orosz csapatot a tokiói olimpia 15. napján, szombaton.

Ez a magyar női vízilabdasport első olimpiai érme, a csapat 2008-ban, 2012-ben és 2016-ban a negyedik helyen végzett.

Megvan a bronz!

Bíró Attila szövetségi kapitány együttese 11-9-re verte az orosz együttest, amellyel első mérkőzésén 10-10-es döntetlent játszott. A magyarok a bronzmeccsen az első félidőben nagyon elszántan játszottak, a félidő végére 7-5-re vezettek.

A harmadik negyedben feljöttek az oroszok, és az utolsó negyed előtt 8-7 volt az állás az ellenfél javára. Az utolsó negyed különösen izgalmasra sikerült, Vályi Vanda gyorsan egyenlített, Magyari Alda védte az oroszok támadását, majd bravúros, egészpályás góllal zárta le a meccset.

- Szívünket-lelkünket kitettük, illetve végig csapatként játszottunk, ezzel nyertünk - értékelte a mérkőzést a csapatkapitány, Keszthelyi Rita, aki azt is hozzátette, hogy a csapatnak a harmadik negyedek kritikusak, viszont a bronzmeccs utolsó negyedében a nagyon jól működő védekezés sokat segített.

- Egy pillanatra sem hagytuk, hogy az oroszok elhiggyék, elvehetik ezt az érmet tőlünk. Már csak azokért is meg akartuk nyerni a meccset, akik Rióban lemaradtak a dobogóról - nyilatkozta az utolsó, üres kapus gól szerzője, Magyari Alda.

Magyarországnak jelenleg 6 arany-, 7 ezüst- és 6 bronzérme van a tokiói olimpián.

Gratulálunk a csapatnak a győzelemhez!

Márton Anita Rióban nyert bronzérmet

Márton Anita nevét akkor jegyezte meg az egész ország, amikor a súlylökő országos csúccsal olimpiai bronzérmet szerzett 2016-ban a Rio de Janeiró-i Olimpiai Stadionban.

6 hónappal szülése után a tokiói olimpián: Márton Anita Rióban bronzérmet nyert

Márton Anita a tokiói olimpia pénteki selejtezőjében kiesett, de nem elégedetlen, sikerült olyanokat megelőznie, akik idén jobb eredményeket értek el.

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Podcast-sorozatunk legújabb részében a testpozitivitás került terítékre. Tényleg építő jellegű vagy egyre egészségtelenebb a body positivity mozgalom? Mitől függ a testünkkel való viszonyunk? Miért mennek általában a nők plasztikáztatni?