Egyetlen módszer, ami 70%-kal is csökkentheti a szülési fájdalmat
Nemcsak fizikailag, hanem lelkileg is könnyebbséget hoz. Így lesz a szülés életed legszebb emléke.
A várandósmasszázs számos előnnyel jár. Fizikai és pszichikai jótékony hatása nem csupán a várandósság idején jelent megnyugvást a kismama számára, hanem a vajúdás, a szülés óráiban is a segítségére siet.
A fájdalom nagyrészt elmúlhat
A várandósmasszázs nemcsak a terhesség során segítheti a kismamát, hanem a vajúdás nehézségein át is. A fájás gyakorisága, a pszichikai és fizikai vajúdási tünetek adnak a masszőr számára információt, hogyan, milyen fájdalomcsillapítással dolgozzon. A keresztcsont, a medence, az ágyéki szakasz, a farpofák, combok kerülnek előtérbe ilyenkor.
A szüléshez vezető úton a tágulási folyamat a leghosszabb, és minél közelebb kerül az anya a kitoláshoz, annál nagyobb fájdalmat érez a méhszáj nyílása és a medence csontjainak szétcsúszása miatt.
- Az általam kifejlesztett speciális masszázs tökéletesen alkalmas a fizikai fájdalom csillapítására. A tapasztalatok szerint a fájdalom 60-70%-át enyhíti. Még az alacsony fájdalomküszöbű kismamák is arról számoltak be, hogy a fennmaradó fájdalom így elviselhető volt számukra - mondja Halász Katalin kismamakísérő, gyógymasszőr, dúla.
- A kismama felfokozottságát, magasadrenalin szintjét ellensúlyozza a jelenlétem, stabilitásom, nyugodtságom. Kapaszkodó vagyok a kismama számára, és úgy tudok segíteni a masszázs mellett, ahogyan azt a nők kívánják - fűzi hozzá a szakember.
Nemcsak fizikai, lelki segítség is
A masszázs ebben a szakaszban a vajúdástól a kitolásig tart. Ritkább fájások esetén még nem a fájdalomcsillapítás az elsődleges, hanem az érintés, a simítás, a melengetés, így a pszichikai segítség mellett elindul, felgyorsul a folyamat a mozdulatok segítségével. A finom, értő jelenlét, a vajúdásra való ráhangolódás a kitolási szakaszhoz közelítve egyre erőteljesebb mozdulatokat igényel. Megváltozik a masszázs jellege, erőssége, egyre nagyobb nyomatékkal érkezik a segítség
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A fájdalomcsillapító masszázs a vajúdás során tehát segít a kismamáknak a fizikai fájdalmak jelentős csökkentésében, a pszichikai gát oldásában, így a szülés élménye felejthetetlen kalanddá válik.
Még több segítség
Fontos az is, hogy a múlt traumatikus élményei olyan mértékig feldolgozásra kerüljenek, hogy a szülésnél már lehetőleg ne bukkanhassanak váratlanul elő, pszichés elakadást okozva. A blokkok feloldására számos módszer létezik, ilyen például a transzlégzés vagy a kineziológia, de akadnak olyan anyukák is, akiken egyes sámánisztikus technikák segítettek.
Hasonló jelentőséggel bír a nyugalom és az intimitás. Manapság divat társaságban szülni, és vannak párok, akiknek ez csak tovább erősíti a kapcsolatát - ám nem vagyunk egyformák. Ha úgy gondolod, hogy az egészségügyi személyzeten kívül senkire nincs szükséged, az szíved joga. Ha bővebben olvasnál a témáról, kattints korábbi cikkünkre.
Félsz a szülési fájdalomtól?
OLVASD EL EZT IS!
- szülés
- terhesség
Beindíthatom-e otthon a szülést?
- szülés
- terhesség