Ez a játék fejleszti legjobban a gyerek memóriáját és stratégiai gondolkodását: a sakkozás 5 fontos hatása
A világ egyik legnépszerűbb játékát világszerte több millióan játsszák.
Az egyik legősibb logikai játéknak tartják a sakkot, amelynek évszázadokra visszanyúló, dokumentált történelme van. A legenda szerint egy indiai férfi, akit Szétának neveztek, találta fel a sakk ősét, a csaturangát 600 körül, a játék jelenlegi formája pedig Dél-Európában, a 15. században terjedt el arab közvetítéssel. Az első hivatalos sakkvilágbajnokságot 1886-ban játszották, azóta pedig töretlen a népszerűsége: a világ egyik legnépszerűbb játékát világszerte több millióan játsszák.
A sakk egy szuper izgalmas stratégiai és memóriát fejlesztő szellemi játék, ahol minden egyes játszmának teljesen más lehet a végkifejlete, így sosem lehet megunni. A gyerkőcöknek izgalmas lehet egy egész "hadsereget" mozgatni, ahol ők maguk dönthetnek a király, a vezér, a futó, a bástya, a huszár vagy a gyalog sorsáról, miközben alaposan megdolgoztatják az agytekervényeiket is.
A sakkozás 5 fontos hatása
Egy öt év körüli gyerek fokozatosan már el tudja sajátítani a sakkal kapcsolatos alaplépéseket, ismerkedhet a bábukkal és a mezőkkel. A játék olyan lehetőséget rejt magában, amely a gyermek gondolkodását észrevétlenül, játékos formában gazdagítja, amely komplexen fejleszti a gyermek személyiségét.
Fejleszti a gyerek memóriáját és stratégiai gondolkodását
A sakk szabályainak tanulása közben bővül a gyerkőc emlékezete, fejleszti a memóriáját, a játék közben pedig fejlődik a stratégai gondolkodása és emlékezőtehetsége. Mindezek olyan tulajdonságok, amelyek nélkülözhetetlenek lesznek az iskolai tanulmányok alkalmával, valamint a későbbi élet során is.
Megtanulja a számokat és betűket
Megismeri a mátrix fogalmát, azaz a sorok és az oszlopok fogalmát, megtanul a síkban tájékozódni, miközben játszva tanulja meg a táblán látható számokat és betűket.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Javítja a képzelőerőt, az előrelátást
A sakknál nagyon fontos az előrelátás, nemcsak azért, hogy vajon mit lép az ellenfél, de az is fontos, hogy előre lássa az egész tábla alakulását a következő lépés megtervezése előtt, ehhez pedig használnia kell a képzelőerejét is.
Fejleszti a problémamegoldó képességet
A sakknál gyors helyzetfelismerésre, megítélésre és döntésre van szükség, azáltal fejleszti a problémamegoldó képességet, az analizáló és szintetizáló képességet, azaz a dolgok elemeire történő szétszedését és az egész felépítését.
Fejleszti az önuralmat és a kudarctűrést
A sakknál az önuralom és a tartós figyelem remekül gyakorolható, ahogy a kudarctűrés is, ami ahhoz kell, hogy élvezetét lelje a különböző játéktevékenysége során. Egy-egy játszma megnyerése pedig az önbizalmát is növeli, és oldja a szorongását.
A Polgár Judit Módszer
Hazánk ékessége, Polgár Judit kétszeres sakkolimpiai bajnok, a sakktörténet legjobb női sakkozója, aki 33 év versenyzés után, 2014-ben vonult vissza, de azóta sem unatkozik. Képességfejlesztő programot dolgozott ki az alapítványával a gyerekeknek, óvodásoknak és iskolásoknak, ahol a program segítségével a pedagógusok hatékonyan fejleszthetik a gyermekek figyelmét, memóriáját, logikus gondolkodását, problémamegoldó képességét, matematikai és szövegértési kompetenciáit. A Polgár Judit Módszert A Magyar Nemzeti Galériában megrendezésre került október 9-i Világsakkfesztiválon a sakkvilág nemzetközi képviselői szakmai elismerésben részesítették.
Így növeld a gyerek IQ-ját 7 egyszerű dologgal
A gyermeki intelligencia fejlődéséhez nemcsak a megfelelő testmozgás, ezáltal a szorosan összefüggő beszédfejlődés, de a megfelelő étkezés, a sok játék, a mondókák és a meseolvasás is hozzátartozik.
Így növeld a gyerek IQ-ját 7 egyszerű dologgal: észre sem veszi, és okosodik
A legjobb IQ-fejlesztő játékok bölcsődés kortól kisiskoláskorig.
ElolvasomBorító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary