Végre tényleg itt a tavasz, és a jó időben a gyerekeket is játszani csalogatja a természet. A zöldben ugrándozás, fogócskázás, ahogy egy családi kirándulás is járhat azonban utólagos kellemetlenségekkel: a rovarcsípésektől a gyerekek különösen nyűgösek.
A viszketés és kellemetlenség mellett a marások miatt jelentkező piros foltok is felhívják a szülő figyelmét a bajra. A rossz érzés enyhítéséhez fontos felismerni, mi csíphette meg a gyereket, de erre amiatt is szükség van, hogy esetleges komolyabb veszélyeket kizárhassunk.
Mi csípte meg a gyereket?
Képeken mutatjuk, melyik rovarcsípés hogy néz ki a bőrön.

Pókcsípés - fájó, viszkető, piros folt, melyben gyakorta látszik a pók harapásnyoma. Jeges borogatással, káposzta- vagy bazsalikomlevél rákötésével enyhíthető.

Szúnyogcsípés - egyszerű, rózsaszínes dudor a bőrön, ami erősen viszket. A szúnyogcsípés ecetes, almaecetes borogatással enyhíthető.

Hangyacsípés - a bolhacsípéshez hasonló, de annál rózsaszínűbb hólyagocskák nagyobb karimával. Szódabikarbónás-vizes masszával kezelhető a kellemetlenség.

Méhcsípés - a csípés fehérebb, a körülötte lévő bőrterület pirosas. A csípés közepén látható a fullánknyom. Jégkockával, hideg vizes borogatással enyhíthető a fájdalom.

Bolhacsípés - kisebb pirosas csípések jellemzően a boka környékén, de maximum csípő-derékmagasságig. Elvakarni semmiképp sem szabad, mert nagy a fertőzésveszély. Hideg teafilterrel enyhíthető.

Ágyi poloska - sok lakás kiirthatatlan betolakodója az ágyi poloska, mely apró csípéseket hagy maga után, fullánknyommal. Olykor fekete pöttyökben a poloska ürüléke is látszik.

Kullancs - a kullancscsípés nem viszket, de a piros folt közepén rendszerint látható a jobbra felnagyított kullancs. Szaksegítséggel érdemes kivenni a rovart, és elláttatni a területet.

Ha a kullancs fertőzött volt, Lyme-kór alakulhat ki. Ennek ismertetőjegye a kokárdaszerű, piros kör a csípés körül. Akár két hét után is feltűnhet, ezért a csípés helyét sokáig figyelni kell.