Friss kutatás! - Összefüggés a légszennyezés és a meddőség között
A nagyvárosokban kimutathatóan több a meddő nő.
- Őrületes, ahogy becsapja a szemet a profi sminkes: csak festéket használ az illúzióhoz »
- Drágább, mint az arany, mégis elérhető anti-aging hatóanyag: a réz-peptid hatékonyan küzd a ráncok ellen »
- 8 híres nő, aki néha felhagy a szőrtelenítéssel: azon sem akadnak ki, ha szőrös hónaljjal kapják őket lencsevégre »

- Vadon Jani kirúgásáról a portán értesült: már be sem engedték a tévé épületébe
- A máj és a vese állapotát is megmutatja a láb: ha ezt látod, muszáj orvoshoz fordulni
- Palvin Barbi totál átlátszó ruhában ment a Los Angeles-i premierre: nem szégyenlősködött
- Kvíz! Melyik ország fővárosa Vilnius? 10 kérdés az európai országokról
- Ilyen tünettel muszáj most orvoshoz fordulni: erre kéri a Népegészségügyi Központ a lakosságot
A környezetszennyezés és a meddőség kapcsolatának vizsgálatába fognak kínai kutatók, mivel sejtésük szerint a környezeti okok is hozzájárulnak a fogamzásképtelen felnőttek arányának ugrásszerű növekedéséhez a távol-keleti országban.
Hormonrendszert károsító anyagok
A Cajhszin gazdasági és pénzügyi magazin szerint ez lesz az első témával kapcsolatos országos szintű felmérés.
A kutatás a tudományos és technológiai minisztérium, a Kínai Tudományos Akadémia és három kelet-kínai egyetem együttműködésében valósul meg, és várhatóan öt évet vesz majd igénybe.
A vizsgálat egyik vezetője, Csang Csün a lapnak elmondta: mindenekelőtt azt veszik nagyító alá, hogy a hormonrendszert károsító, a levegőben megtalálható szerves szennyezőanyagok hogyan befolyásolják a női termékenységet.
Bár minden ilyen szennyezőanyagot nem tudnak megvizsgálni, igyekeznek kimutatni a leggyakrabban előforduló mintegy két tucat hatását, köztük növényirtó szerekét is.
12% terméketlen
A távol-keleti ország meddőségi rátájáról szóló statisztikák kongatták meg a vészharangot.
Az adatsorokból kiderült: a fogamzásképes kínai lakosság több mint 12%-a bizonyult terméketlennek 2010-ben, miközben arányuk 1980-ban még a 3%-ot sem érte el. Jelenleg a probléma mintegy 40 millió párt érint.
A szakértők szerint a meddőség fő oka az egészségtelen napi rutin, a kevés alvás, a sok stressz és a fiatalkorban elvégzett, a nyugati átlagnál nagyobb számú abortusz. A környezeti adottságok ugyancsak hatással vannak a termékenységre, az ország egyes régióiban - elsősorban a nagyvárosokban és a keleti part mentén - például kimutathatóan magasabb a meddők aránya.
Fejlődési rendellenességek
A korábbi években már számos vizsgálat rámutatott a Kínában a rendkívüli mértékeket öltő környezeti terhelés negatív hatásaira. Márciusban tízéves vizsgálódást követően pekingi és texasi kutatók az ország szénbányájaként is emlegetett, a legszennyezettebbnek számító Sanhszi tartomány velőcső-záródási rendellenességgel született babáit vizsgálták. Az Egyesült Államok átlagának 140-szeresére rúgó rendellenességi arány okaként a kutatók egyértelműen a környezetszennyezést nevezték meg.
Ha nincs fizikai oka
Nemcsak fizikai, hanem lelki okok is állhatnak a meddőség hátterében - és a jelenség nem is nevezhető ritkának. Tudj meg róla többet videónkból!
OLVASD EL EZT IS!

- munka
- munkahely
Nem jön össze a baba? - Lehet, hogy a munkahelyed tehet róla

- terhesség
- meddőség