4 fontos dolog, amit tanévkezdés előtt intézz el - Még 3 hét szeptemberig

Nem a tanszerlistán szereplő dolgok beszerzésére gondolunk.

Iskolakezdés előtti elintézendők
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A hosszú nyári szünet vége felé augusztusban már minden család fölött sötét árnyékként lebeg az iskolakezdés gondolata. Szeptembertől korábban kell kelni, heti öt reggel nyűgösebbek leszünk, mint szeretnénk, ráadásul addig még egy csomó dolgot el is kell intézni. A füzeteket, íróeszközöket mindenki igyekszik legkésőbb augusztus utolsó hetében beszerezni, és persze szerencsés, ha iskolakezdés előtt még bizonyos szűrővizsgálatok elvégzésére - például fogászat, szemészet - is marad idő. Ám akadnak olyan elintézendők az iskolakezdés előtt, melyek talán nem jutnak eszedbe.

Erősítsd az immunrendszert!

Sok szülő számára ismerős forgatókönyv, hogy amint a hosszú nyári szünetet követően a gyerek visszatér az óvodába, iskolába, néhány nap után rögtön le is betegszik. Érthető, hiszen hiába van még jó idő, a zárt tér és a sok gyerek egy helyen ideális feltételeket teremt a kórokozók terjedéséhez. Ha szeretnéd, hogy a gyerek idén nagyobb eséllyel kerülje el mindezt, érdemes már augusztus közepe táján elkezdeni szedni valamilyen immunerősítőt. Ez lehet akár grépfrútmagcsepp, akár probiotikum, de megkérdezheted a gyerekorvost is arról, hogy ő mit ajánl.

Gyakoroljátok az olvasást!

Különösen az alsós gyerekek számára fontos, hogy ha a nyári szünetben halogattátok az olvasás gyakorlását, akkor legalább az utolsó hetekben húzzatok bele kicsit. Ha volt kötelező olvasmány a nyárra, akkor természetesen azt, ha nem volt, akkor olvassatok bármit, amihez a gyereknek kedve van. Amennyiben nem túl lelkes, természetesen olvashattok közösen is: egy bekezdést ő, egy bekezdést te. Vagy készíthetsz jópofa listát, melyben le van írva, hogy milyen szituációkban - például anyával/a fotelban ülve/fekve/esőben, rövidnadrágban stb. - olvasott, ő pedig bekarikázhatja, kipipálhatja azokat, melyeket teljesített. Ez egy kis pluszmotivációt adhat az olvasáshoz.

Különóra-időpont

Ma sok gyerek már alsóban - sőt óvodában - jár valamilyen fejlesztőtornára, edzésre, logopédushoz vagy más különfoglalkozásra. A szülők egy része ezeknek a foglalkozásoknak az időpontját - érthető módon - próbálja az órarendhez igazítani, ám könnyen lehet, hogy ha megvárod a szeptembert, már le is csúsztál, beteltek a helyek a logopédusnál, úszásoktatónál. Érdemes tehát már augusztusban jelezni az oktatónál, hogy szeretnétek ősztől járni hozzá, legalább azt egyeztetni, hogy ő milyen napokon, időpontokban tudja fogadni a gyereket. Ha több foglalkozásra is jár, értelemszerűen ezeket még össze is kell hangolni.

A cikk az ajánló után folytatódik

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. október 24. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Pár nap szabi az iskolakezdés táján

Ha maradt még pár nap szabadságod a hosszú nyári szünet végén, akkor érdemes két-három napot kivenni az iskolakezdés táján. A nyári szünet utolsó hetén nem csak az iskolára való technikai felkészülést - tornacipő- és tanszervásárlást - segíti, ha kicsit jobban ráérsz. Ilyenkor a gyerek is izgul, és a benne lévő feszültség könnyebben oldódik, ha el tudja mondani neked, milyen gondolatok aggasztják az iskolával kapcsolatban - neked pedig van időd végighallgatni. A tanév első hetében ugyancsak jól jöhet, ha az első napokban az alsós gyereket el tudod hozni ebéd után. Ez a fokozatos átmenet mindenkinek könnyebbé teszi a visszarázódást a szeptemberi hétköznapokba.

Különóra alsóban: ennél több ne legyen hetente az iskolapszichológus szerint

Az iskolapszichológus szerint fontos az arányok megtartása.

Elolvasom

(Képek: Getty Images Hungary)

Ezt is szeretjük