4 szupererős gyógynövény torokfájás ellen: segítenek megszüntetni a gyulladást
Nem kell azonnal a gyógyszeres dobozhoz nyúlni, a torokfájás és nátha ellen több gyógynövény is bevethető.
Az ősz és a rossz idő beköszöntével a bacilusok is sokkal erőteljesebben támadnak, és bár napközben úgy érezhetjük, hogy kellemes az idő, ilyenkor sokkal könnyebben megfázhatunk mi, és gyermekeink is.
A közösségbe járó gyermekek gyorsan elkaphatják egymástól a vírusokat, hiszen az ő immunrendszerük még fejletlen, így nehezebben birkóznak meg a kórokozókkal. A megfázás egyik velejárója, hogy ilyenkor napokig piros a torkuk, és folyik az orruk.
Szupererős gyógynövények torokfájás ellen
Enyhe panaszok esetén nem kell azonnal a gyógyszeres dobozhoz nyúlni, a gyógynövények is nagy segítségedre lehetnek a tünetek enyhítésében.
Kakukkfű
A kakukkfűből kiváló immunerősítő és fertőtlenítő, gyógyhatású forrázat készíthető, köptető, nyákoldó hatása révén remekül kezelhetők vele köhögés, hörgő- és szájüregi gyulladások. A torokra teaként vagy öblögetőszerként is jó, de a gyerkőc fürdővizébe is tehető. A kakukkfű sok B-vitamint, C-vitamint, aminosavakat, valamint Timmol- és karvakroltartalmú illóolajat, cseranyagokat, szaponint tartalmaz, így a köhögési ingert is csökkenti.
Kétéves kortól napi egy csészével fogyasztható. Egy teáskanál teafüvet forrázz le két és fél deci vízzel, hagyd állni pár percig, és már fogyaszthatja is a gyerkőc.
Orvosi zsálya
Az orvosi zsálya az influenzára leggyakrabban használt gyógynövény. A növényi savakat, kateincsersavat, tujon-, borneol-, eukaliptoltartalmú illóolajat tartalmazó növény fertőtlenítő, baktériumölő, gyulladásgátló hatású, enyhíti a szájüregi gyulladásokat, a torokfájást, a lázat, valamint a köhögési ingert.
Egy púpozott teáskanál zsályafüvet önts le 2,5 dl forró vízzel, hagyd lefedve 20 percig állni, és naponta egy-két csészével fogyaszthatja a két éven felüli gyermek. Langyosra hűlve öblögetheti vele a szájüreget és a torkot is.
Hársfalevél
A hársfavirág teája megfázásra, influenzára remek alternatívát nyújt, mivel a lázat és a köhögést is enyhíti, cseranyagtartalma révén pedig remek immunerősítő. 5-6 éves kor felett alkalmazandó allergizáló hatása miatt. 10 gramm hársfavirágot öntsd le két és fél deci vízbe, majd hagyd állni pár percig, és fogyasztható is. A teába kamillát és borsmentát is keverhetsz, ezáltal egy remek izzasztó teát kapsz, ami gyorsan a gyerkőc segítségére lesz a tünetek enyhítésében.
Málnalevél
Megfázásos tünetekre alkalmazható a málnalevélből készült tea, ami cseranyagokat, A-, C-, E- és B-vitaminokat, flavonoidokat is tartalmaz. A torokfájást, lázat és náthát enyhíti, de gyomorproblémákra, például hasmenésre is kiváló gyógynövény. Hatéves kortól fél adagban javasolt használni. Egy csapott evőkanál - 2 gramm - teafüvet önts le két és fél deci forrázott vízzel, és hagyd 15 percig állni. Fémszűrőt és fém kiskanalat ne használj hozzá, mivel a fémionok kioldódása révén reakcióba lépnek egyes hatóanyagokkal, és módosíthatják azok szerkezetét, így a legjobb megoldás a műanyag, a textil vagy a háncs teaszűrők használata.
4 finom reggeli, amitől jobban teljesít a gyerek az iskolában
A kimaradt reggeli vagy a helytelen gyerekkori táplálkozás nemcsak az iskolában való teljesítményre, de hosszú távon az egészségére is negatív hatással lesz.
4 finom reggeli, amitől jobban teljesít a gyerek az iskolában: egész délelőtt ellátják energiával
Üres gyomorral nehéz szembeszállni a szellemi és fizikai kihívásokkal.
ElolvasomBorító- és ajánlóképek: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!
- megfázás
- beteg gyerek