Ettől lesz kövér felnőtt a gyerekből - Rejtett lelki sérülések

Többről lehet szó annál, mint hogy sokat eszik vagy lusta mozogni. Ismerd meg a lelki okokat!

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Könnyű a duci gyereket korholni, amiért egész nap a tévé vagy a számítógép előtt ül, ahelyett, kimenne játszani a többiekkel. Egyes lelki tényezők is nagymértékben hozzájárulhatnak a túlsúly kialakulásához. Tudd meg, melyek ezek!

Bizonytalanság

A szülő általában igyekszik megkímélni gyermekét minden rossztól - de ez a fajta igyekezet bizony nem mindig hozza meg a gyümölcsét. A kisebb és nagyobb gyerkőcök ugyanis érzékelik a felnőttek világában zajló változásokat, melyek bizony nem feltétlenül kedvezőek. Ide sorolandó többek között az édesapa és az édesanya felhőtlennek nem mondható kapcsolata, az egzisztenciális nehézségek, illetve az, hogy a szülőt túlságosan is megterhelik napi kötelezettségei - holott valószínűleg éppen azért hajtja túl magát, hogy a lehető legtöbbet adhassa a családjának.

Mindezt a gyerkőc nem csupán fogja a kis antennáival, hanem úgymond dekódolja is, sajnos többnyire hibásan. Úgy érzi, már nem eléggé fontos a számára legkedvesebb embereknek - végső soron híján van annak a háttérnek, ami elengedhetetlen ahhoz, hogy megtanuljon bízni önmagában és a világban. Így pedig könnyen kereshet örömforrást az ételben.

A helyzetet súlyosbítja, ha a szülő hajlamos különféle finomságokkal kedveskedni csemetéjének, hiszen az a nassolást egyenértékűnek tekinti majd a gondoskodással, törődéssel, szeretettel - és pillanatok alatt felkúsznak rá a nemkívánatos kilók. Ráadásul az érzelmi indíttatású evés mintegy reflexként rögzülhet benne - és a felnőttéletét is megkeserítheti.

14 csábító, de annál károsabb édesség

Nézegess képeket!

Elolvasom

Nem találja a helyét a közösségben

A duci csemetéknek bizony nincs könnyű dolguk az óvodában, iskolában, hiszen társaik gyakorta kiközösítik őket. Ám lehet, hogy az, ami első látásra oknak tűnik, valójában okozat, vagyis a gyerek éppen az áldásosnak semmiképpen sem mondható helyzet miatt kezd egyre többet enni, mintegy kompenzálandó a lelkén esett sebet. A szülő sokszor mit sem sejt, hiszen a kiközösített szégyelli magát, így esetleg a hozzá legközelebb állóknak sem beszél arról, min megy keresztül nap mint nap. Néhány nem túl feltűnő, ám annál beszédesebb jel azonban segít kideríteni az igazságot.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Gyanúra ad okot, ha a gyerek váratlanul és nagymértékben megváltoztatja a külsejét, elképzelhető ugyanis, hogy ily módon próbál idomulni a környezetéhez. A kiközösítettség állapotára utalhatnak az idegesség vagy szorongás jelei, főleg óvodába vagy iskolába indulás előtt - nem kizárt, hogy mindezt olyan nehezen megfogható fizikai tünetek kísérik, mint a gyomor- vagy fejfájás, illetve hányinger. Iskolás gyermek esetében elgondolkodtató a teljesítmény hirtelen és nagymértékű változása - nemcsak a negatív, hanem a pozitív fordulat is intő jel lehet!

Ha tudni szeretnéd, hogyan segíthetsz gyermekednek, kattints korábbi cikkünkre!

Ezért lesz boldogtalan felnőtt a gyerekből

Nézegess képeket!

Elolvasom

Stresszhelyzetek

Közhely, hogy manapság a világ teli van stresszhelyzetekkel, melyek egy része óhatatlanul együtt jár a nagyvárosi élettel - forgalom, zaj, az élettér beszűkülése -, míg mások a mindennapok során jelentkeznek.

De gondolnád-e, hogy nemcsak a felnőttek, hanem a kisebb-nagyobb gyerekek is ki vannak téve utóbbiaknak? Pedig egyre gyakoribb, hogy a túlsúly oka a stresszben keresendő - ha ugyanis a gyerkőcöt stresszhatások érik, az ily módon kialakuló állapotot evéssel próbálhatja oldani. Az ellazultsággal, majd előbb-utóbb a védettség érzésével kapcsolja össze azt, miközben teste körül egyfajta fizikai védelmet épít ki, mégpedig zsírpárnák formájában.

A probléma tényleges oka nem ritkán rejtve marad a szülő előtt - hiszen ő úgy érzi, mindent megtesz a kicsiért, aki viszont, korából adódóan, nem mindig tudja vagy meri szavakba önteni, hogy mi az, ami zavaró vagy bántó számára. Kattintsd végig a képeket, és tudd meg, hogy milyen láthatatlan stresszforrások lehetnek csemetéd környezetében.

Ezt is szeretjük