Ő volt a világ valaha volt legidősebb örökbe fogadó szülője: Muriel Clayton megható története

Muriel 92 éves korában fogadta örökbe Mary Smith-t.

A világ legidősebb örökbe fogadó szülője
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Retikül
Top olvasott cikkek

Az örökbefogadás szó hallatán jellemzően a harmincas-negyvenes pár és egy baba vagy egy kisgyerek jelenik meg lelki szemeink előtt. Ha idősebb örökbe fogadó szülőre gondolunk, valószínűleg akkor sem jutna eszünkbe egy hatvanasnál idősebb ember. A Guinness-rekordok könyve által regisztrált világ legidősebb örökbe fogadó szülője azonban 92 éves is elmúlt az adoptáláskor.

A világ legidősebb örökbe fogadó szülője

Az örökbe fogadó anya Muriel Banks Clayton volt, akit pedig adoptált, a 76 éves Mary Smith. Valójában Mary évtizedek óta a lánya volt, de kapcsolatukat szerették volna hivatalossá tenni. A dallasi Muriel Banks Clayton 27 éves, férjes asszony volt, amikor az akkor 11 éves unokahúga, Mary apja meghalt. Mivel anyja elmegyógyintézetben volt, így a kislány magára maradt volna, ha Muriel és férje, Gerald S. Tate nem veszik magukhoz. Az alábbi videóban Muriel és Mary a közös évekről és az örökbefogadásról mesélnek.

5 lányt nevelt fel Muriel Clayton

Maryt és az évek során született további négy közös lányukat szeretetben felnevelték. Bár Murielnek 92 éves korára született 12 dédunokája és 12 ükunokája is, évtizedeken át volt egy titkos vágya: szerette volna, ha Mary hivatalosan is a családjuk részévé válik. Addig azonban míg Mary vér szerinti anyja élt, tiszteletből nem hozta szóba a témát. Biológiai anyjáról Mary úgy nyilatkozott, hogy „kedves, igazán nagyszerű nő, de nem tud ebben a világban élni”.

Azt követően, hogy Mary szülőanyja elhunyt, 2015-ben Muriel anyák napja előtt megkérdezte az akkor 76 éves nevelt lányát, hogy mit szólna, ha örökbe fogadná. Mary pedig örömmel fogadta az ötletet. A dallasi bíróságon a hagyományos plüssmackó helyett, melyet az örökbefogadottak általában kapnak, a bíró, Kim Cooks fehér orchideákkal ajándékozta meg Murielt és Maryt.

A cikk az ajánló után folytatódik

Boomerek és Zoomerek - Miért nehéz a generációk közötti kommunikáció?

Steigervald Krisztián generációkutató a Femina Klub áprilisi előadásán arra keresi a választ, hogyan érthetjük meg egymás világát, hogy a különbözőségek helyett a kapcsolódási pontokra koncentráljunk. Hogyan lehet megtalálni a közös nyelvet a digitális bennszülöttek és az analóg világban felnőttek között? Milyen eszközökkel segíthetjük elő az együttműködést, és hogyan tanulhatnak a generációk egymástól, ahelyett hogy egymás ellen dolgoznának?

 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. április 9. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

A ceremóniát követően Muriel azt mondta, nagyon boldog, hiszen már régóta szerette volna ezt megtenni. A fenti videóban úgy fogalmazott: „Ha visszatekintek az életemre, egy szép nagy képet látok, melynek azonban hiányzott egy darabja. Az örökbefogadás révén úgy érzem, Maryvel a kirakós utolsó darabja is a helyére került.” Mary végül 2019-ben, 97 éves korában hunyt el Dallasban, családja körében.

Mi történik az inkubátorba tett babákkal? Az édesanya eddig gondolhatja meg magát

És az anyákkal vajon mi történik?

Elolvasom

(Borítókép: Getty Images Hungary)

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük