Fogyás szobabiciklivel: mennyit kell tekerned hetente?

Sokan ruhaszárításra használják, pedig a szobabicikli megfelelően használva segít a fogyásban.

szobabicikli
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A szobabicikli remek otthoni eszköz lehet a fogyáshoz, mégis sokan tapasztalják, hogy a rendszeres használat során sem változik az alakjuk.

Hogyan lehetséges ez? Ennek a kérdésnek jártunk utána Hámori Blanka személyi edző segítségével.

Fogyás szobabiciklivel

Fontos leszögezni, hogy akár szobabiciklizel, akár más módszerrel edzel, kényelmes fogyás nem létezik. A fogyás akkor indul be, ha megfelelő terhelést adsz a szervezetnek, vagyis kellően kemény és hosszú az edzés.

Kevés a napi fél óra

Ha ugyanis nincs meg a megfelelő mennyiségű inger, a szervezet egyszerűen nem reagál, minden marad a régiben. Sokan esnek abba a hibába, hogy napi fél órát szánnak a kényelmes szobabiciklizésre, mondjuk tévénézés közben, majd csodálkoznak, hogy elmarad a kívánt hatás.

Nekik szedtük össze a következő öt pontban, hogyan lehet hatékonyabbá tenni a szobabiciklis edzést.

Növeld az intenzitást!

Az első lépés a hatékonyság felé az intenzitás fokozása. Hogyan valósítható ez meg a biciklin? Először is növelheted a tempót, akár zene ütemére tekerve, vagy beiktathatsz felsőtestgyakorlatokat a nyeregben ülve: például fekvőtámasz a kormányon, vagy kétkilós súlyzóval vállból nyomás, oldalemelés tekerés közben.

A lényeg, hogy a pulzus magasan maradjon - átlagosan 120-140 között -, ugyanis az edzés során a szervezet ilyenkor nyúl a zsírraktárakhoz. Ha kezdő vagy, és komolyan gondolod a sportot, érdemes lehet beruháznod egy pulzusmérő órára.

15 extra hatékony zsírégető mozgásforma

Nézegess képeket!

Elolvasom

Használd kiegészítő eszközként!

Még hatékonyabb módszer, ha a bicikli segítségével intervall edzést állítasz össze magadnak, melynek során nemcsak a biciklin ülsz, hanem néha le is szállsz róla, és saját testsúlyos gyakorlatokat végzel. Például négy perc intenzív tekerés, 15 guggolás, négy perc intenzív tekerés, fekvőtámasz, négy perc intenzív tekerés. A gyakorlatok összeállításában segíthet egy fitneszedző. A lényeg, hogy minden izomcsoportot átmozgass, és az edzés végéig folyamatos legyen a mozgás, a pulzusod pedig ne essen le.

Növeld az időtartamot!

Fél órát ülni a szobabiciklin csupán időpazarlás. Állíts össze egy hatékony programot úgy, hogy az edzés legalább 45-60 percig tartson. Ebben benne van az öt-tíz perces bemelegítés az elején - amely tartalmazzon keringésfokozást, körzéseket, hajlításokat - és az alapos nyújtás az edzés végén. Ha heti négy-öt alkalommal elvégzel egy izzadással és kellemes fáradtsággal járó edzést, kizárt, hogy ne legyen változás.

Változtass az étrendeden!

Természetesen a fenti pontok betartása mit sem ér, ha nem változtatsz az étrendeden. A fogyáshoz csökkentett kalóriabevitelre van szükség, ami azonban nem egyenlő az éhezéssel, és nem feltétlenül jelenti méregdrága ételek vásárlását. Első lépésként igyekezz az édességeket, nassolnivalókat, cukros üdítőket kiiktatni, illetve növelni a folyadékbevitelt.

Egy-két hét múltán már látható változást fogsz tapasztalni. Ezután jöhet a helyes étrend összeállítása, melynek ismérve, hogy hosszú távon tartható, mert reális adagokat és kedvelt ízeket is tartalmaz. Ügyelj a táplálékok glikémiás indexére is!

Vacsorára mit lehet enni?

Ha fogyni akarsz, a nap utolsó étkezése fejtörést okozhat. Kattints az alábbi videóra, és tudd meg, mit ehetsz!

Iktass be más mozgásformákat is!

A szervezet egy idő után megszokja azt a terhelést, amit rendszeresen kap, és ha hozzászokott, már nem reagál rá - vagyis nincs több változás. Ekkor tudhatod, hogy megérett az idő a továbblépésre, fejlődésre. Magán az edzésadagon is emelhetsz még intenzívebb gyakorlatokkal, nagyobb ismétlésszámmal, de a legjobb, ha új mozgásformákat próbálsz ki.

Ezt is szeretjük