Hogy szedd ki a vizet a füledből? Komoly fertőzést okozhat, ha bent marad
Ha magától kifolyik, szerencsés vagy, ha nem, ezek az egyszerű módszerek is segíthetnek.
A fülben ragadt víz problémája a nyári hónapokban különösen jellemző. Persze ez nem azt jelenti, hogy az év más részeiben ne járhatna hasonló gonddal egy egyszerű hajmosás, vagy az, ha a kelleténél jobban lemerülsz kádfürdőzés közben.
A víz a fülben nagyon kellemetlen érzés lehet, de nemcsak emiatt jelenthet problémát. A pangó víz ugyanis baktériumok telephelyévé válhat, nem beszélve arról, ha zsírdugó van a fülben, az a vízzel megszívhatja magát, és még nagyobb lehet. Mielőtt komolyabb bajt okozna, el kell távolítani a folyadékot, nem mindegy azonban, hogy csinálod.
A víz eltávolítása a fülből
Semmiképp se használj pálcikát, az ugyanis felsértheti a hallójárat hámját, és ha a víz a fülzsírdugón belül található, beljebb is tolhatja azzal együtt. A legegyszerűbb módszerekkel érdemes kezdeni: a gravitációt segítve döntsd oldalra a fejed, és húzogasd lefelé a fülcimpádat. Gyengéden a másik oldalon, vagyis a felül lévő füledet meg is ütögetheted.
Szintén segít, ha befogod az orrod és a szád, majd így próbálsz levegőt kifújni, ha pedig megteheted, feküdj az adott füledre, így idővel magától is kifolyhat a víz. Ha megtörtént, törölközőbe téve az ujjad törölgesd meg a hallójárat peremét.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ha mindez nem segít, döntsd oldalra a fejed, és egy tiszta pipettával három csepp gyógyszertári alkoholt is csepegtethetsz az érintett fülbe, kihasználva szárító hatását, mely által a víz könnyebben elpárolog. Ha belecsepegtetted, várj tíz másodpercet, majd fordítsd az ellenkező oldalra a fejed, és a fülcimpád húzogatásával segítsd kifolyni a folyadékot. Mindezt az alábbi videón is megnézheted. Ha azonban semmi nem segít, és fájdalmat, hallástompulást vagy furcsa hangokat tapasztalsz, mindenképp menj orvoshoz!
OLVASD EL EZT IS!
- vér
- tünetek és betegségek
5 ok, amitől bevérezhet a szem: jóval több lehet, mint egy kis gyulladás
- gluténérzékenység
- tünet