10 módszer, ami csökkenti a stresszhormon szintjét: kutatások támasztják alá
A stressz rengeteg bajt okozhat a szervezetben, ezért a legjobb minimálisra csökkenteni a hatását.
Az állandó, krónikussá váló stressz hatása rendkívül káros a szervezetre nézve, több súlyos betegség esetén felelős lehet. Hatására az átmeneti gyomorfájdalmakból akár fájdalmas reflux is kialakulhat, de alvászavart, étvágytalanságot, depressziót vagy menstruációs zavarokat is okozhat.
A kortizolt vagy más néven hidrokortizont a mellékvesék termelik azért, hogy a szervezet így alkalmazkodjon a stresszhelyzethez: összefüggésbe hozható ilyenkor többek közt a vércukorszint emelkedésével, a glükózfelvétel csökkenésével és a glikogén energiatartalékok felhasználásával. A stressz hormonjának is nevezik.
Stressz elleni teendők
Bár rövidtávon segít a szervezetnek a stresszkezelésben, ha tartóssá válik a magas kortizolszint, az egészségügyi következményekkel járhat, kedvezőtlenül befolyásolja a hangulatot, csökkenti az energiaszintet, hozzájárulhat a rossz alvásminőséghez, sőt, a cukorbetegség és a szívbetegség kialakulásához is. Néhány egyszerű, de bizonyítottan hatékony módszerrel némiképp csökkenthető a negatív hatás.
(Borító- és ajánlókép: Getty Images Hungary.)
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- tudomány
- stressz