A rézkolloid jótékony hatásai
Tudtad, hogy létezik egyszerű módja annak, hogy fiatalon tartsd magad? De nem csak az évek ellen jó, hanem rengeteg betegségtől is megóvhat.
- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Villámkvíz a magyar földrajzból: általános iskolában tudni kellett a válaszokat
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
Az emberi szervezetnek alapvetően szüksége van rézre, nagy mennyiségben azonban a réz mérgező lehet. Ennek ellenére – a megfelelő mennyiségben – nélkülözhetetlen ahhoz, hogy megőrizd egészséged, elkerülj bizonyos betegségeket, illetve, hogy fiatalon tartsd szervezeted.
Miért fontos a réz?
A szervezeten belüli réz megtalálható az agyban, a májban, a szemekben, a vesében, sőt, az izmokban is.
- A réz hatással van a szaglásra és az ízlelésre. A rézmennyiség csökkenésével mindkét érzékelés veszít minőségéből és élességéből.
- Segíti az idegrendszer helyes működését, védi az idegpályákat.
- Fokozza a szervezet vasfelszívó képességét. Ezt azért is fontos tudni, mert előfordulhat, hogy vashiányos betegeknek vasterápiát írnak elő, de a terápia nem bizonyul sikeresnek. Ennek egyik lehetséges oka az, hogy nem emelik a vas mennyiségével egyenes arányban a rezet, így a szervezetbe juttatott vas nem szívódik fel, hanem azonnal ürül.
- Karbantartja a kötőszöveteket.
- Regenerálja a porcokat és az izmokat, valamint segíti a csontképződést.
- Gyorsítja az általános gyógyulási folyamatokat.
- Ha C-vitamin kúrával párosítod, akkor szépíti a bőrt, a körmöket és a hajat is.
- Fiatalon tartja a bőrt, kisimítja a ráncokat. Nem hiába alkalmazzák kozmetikai cégek krémekben és pakolásokban.
- Nélkülözhetetlen a fehérje-anyagcseréhez.
Mivel a réz sok fontos folyamatban vesz részt, hiánya ezeken a területeken mind gondot okozhat. Akárcsak a vashiány, a rézhiány is konkrét tünetekkel jelentkezik, mely tünetek rövidtávon is észrevehetőek, hosszútávon azonban már komoly következményekkel járnak.
- A rézhiány koleszterinszint-emelkedést okozhat – hosszútávon a magas koleszterin szív- és érrendszeri betegségekhez vagy akár szívrohamhoz is vezethet.
- A réz segíthet a bőrbetegségek elmulasztásában – hiánya miatt hosszútávon a gombák és a baktériumok jelentősen felszaporodhatnak a testben.
A rézhiány általános tünetei:
- levertség
- fáradtság
- alváshiány
- hasmenés
- émelygés
- ingerlékenység
- őszülés
- ödéma.
A hiányt pótolni kell
A szervezetből hiányzó rezet mindenképpen pótolni kell, ha fenn szeretnéd tartani egészséges állapotodat. Erre szerencsére nem csak egy módszer áll rendelkezésedre. A táplálkozás például mindenképpen megoldást nyújthat. Vannak olyan ételek, melyek kifejezetten magas réztartalommal rendelkeznek, így rendszeres, kúraszerű fogyasztásuk sokat segíthet állapotodon.
-
Halak
- Szárnyasok
- Spenót
- Sóska
- Szójabab
De nem csak a táplálkozás segíthet át a rézhiányos helyzeteden. Létezik egy természetes ásványi étrend-kiegészítő, mely 99%-os tisztaságú rezet tartalmaz ionizált vízben oldott formában. Ez pedig nem más, mint a rézkolloid. Fontos, hogy mindenképpen olyat vásárolj, mely nem tartalmaz sem tartósítószereket, sem pedig színezőanyagokat. Ezen kívül pedig nyilván nem mindegy, hogy mennyit fogyasztasz belőle.
Mielőtt elkezdenéd inni, beszéld meg orvosoddal, hogy mennyi a neked megfelelő mennyiség. Általában egy-két kanál rézkolloidot szoktak éhgyomorra javasolni, de feltétlenül kérd ki orvosod tanácsát ez ügyben. A rézkolloidnak nincsenek mellékhatásai, viszont mindent megkap tőle a szervezeted, amit a réztől is.
OLVASD EL EZT IS!

- kávé
- megelőzés
4 sosem hallott tény a kávéról

- megelőzés
- a hosszú élet titka