Csak a kezed kell hozzá! Íme, egy pofonegyszerű memóriajavító módszer

Az írásbeli érettségik idején talán jól jön egy memóriajavító trükk. Mire jöttek rá a kutatók?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Akár most érettségizel, akár már idősebb vagy, adódhatnak az életedben olyan pillanatok, amikor a memóriád cserbenhagy, nem jutnak eszedbe bizonyos dolgok.

Jó hír, hogy egy, a BBC internetes oldalán megjelent új tanulmány szerint az emlékezőképesség javítható - ráadásul egy egészen egyszerű módszerrel.

Ökölbe szorított kéz a jobb memóriáért

Amerikai pszichológusok szerint, ha a jobb kezedet 90 másodpercig ökölbe szorítod, az segít abban, hogy megjegyezz valamit, míg a bal kéz ökölbe szorítása az emlék visszahívását támogatja.

Egy 50 fős kísérlet eredménye szerint az emberek jobban vissza tudtak emlékezni egy memorizálandó hosszú listára, ha közben alkalmazzák a fent leírt módszert. A kutatók úgy vélik, ennek oka, hogy az összeszorított ököl hatására átmenetileg megváltozik az agy specifikus régióinak működése.

A kutatás vezetőjének szavaival

- A jobb kéz ökölbe szorítása közvetlenül az új információ tanulását megelőzően támogatja annak jobb rögzülését.

A bal kéz ökölbe szorítása pedig segít emlékezni a már megtanult információtartalomra - nyilatkozta a BBC-nek dr. Ruth Propper, a kutatás vezetője, a Montclair Állami Egyetem munkatársa.

Korábbi kutatások is bizonyították, hogy a jobb kéz ökölbe szorítása aktiválja a bal agyféltekét, míg a bal kézé a jobb agyfélteke működését segíti.

Ezt az érzelmekkel azonosították: a jobb kéz ökölbe szorítása a boldogsággal és a haraggal, a bal kézé pedig a szomorúsággal és a szorongással áll összefüggésben. Az emlékezés folyamatához a kutatók szerint mindkét agyféltekére szükség van: a bal az információk rögzítésért, a jobb pedig a memorizált tartalmak előhívásáért felel.

7 bevált táplálék krónikus fáradtság ellen

Nézegess képeket!

Elolvasom

További vizsgálatokra van szükség

A kutatók szerint további, nagyobb elemszámú tanulmányokra van szükség a témában.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Valamint tervezik, hogy más mentális folyamatok - például verbális vagy térbeli képességek - esetén is vizsgálni fogják az ökölbe szorított kéz agyműködésre gyakorolt hatását. Szükség lesz MRI-vizsgálatokra is az agyi aktivitás, a vér két agyfélteke közötti áramlásának kimutatására.

Ezt is szeretjük