Soha ne ülj így a WC-n: károsabb lehet, mint gondolnád!
Ha nem szeretnél fertőzést kapni, ezt a pozitúrát felejtsd el!
Tanulmányok kimutatták, hogy az uszodákban minden vécélehúzásnál az aprócska vízcseppekben körülbelül 25 ezer vírus és 600 ezer baktérium perdül meg a levegőben, majd landol kétméteres körzetben, ahol aztán a kedvező körülmények révén igen gyorsan képes szaporodni.
Rizikót jelent továbbá a levegős kézszárító, amely ezeket a kórokozókat még egyszer megpörgeti a levegőben, csakúgy, mint a vízcsap, amely jóval több kórokozót tudhat magán, mint például a vécé fedele, mivel közvetlenül a mellékhelyiség használata után, szennyezett kézzel is hozzá kell nyúlni, és muszáj elzárni is, vagyis megérinteni kézmosás után.
Szakértők szerint egy gramm ürülék nemcsak közel tízmillió vírust, hanem félmillió baktériumot, ezer parazitát tartalmazhat, így nem nehéz elképzelni, hogy rosszabb higiéniás körülmények között a csendes fülkében olyan betegségeket lehet elcsípni, mint a tífusz és a kolera, a szalmonella, a chlamydia vagy a norovírus.
Bár ezek közül Magyarországra nem mindegyik jellemző, nem árt az óvatosság, azok ugyanis, akik néhány egyszerű szabályt betartanak, elkerülhetik a komolyabb problémákat.
Hogy ne ülj a nyilvános WC-ben?
Azt mondani sem kell, hogy a csupasz WC-re és ülőkére nem szabad csak úgy ráülni, ez ugyanis számtalan fertőzés forrása lehet, szintén káros lehet azonban, ha úgy ülsz le, hogy tulajdonképpen le sem ülsz, csak tartod magad a WC-csésze fölött, ha ugyanis lábizmaidban nincs elég erő ahhoz, hogy ezt tökéletesen kivitelezd, és közben ugyanolyan egyszerű legyen a vizelet ürítése, mint ha ülnél, mivel az izmok túlságosan is megfeszülnek, a vizeletnek csupán egy része távozik majd, a maradék pedig pangani fog, ami baktériumok elszaporodásához vezethet a hólyagban.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ezt, illetve a fertőzéseket is elkerülendő, ha ráülsz a WC-re, előtte mindenképpen teríts rá papírt, ha pedig felkészült vagy, akár fertőtlenítheted is egy erre a célra alkalmazható kendővel.
Még néhány szabály a nyilvános WC-ben
Csakúgy, mint az ülőkét és a vécéfedelet, a vízcsapokat is csak papírral érintsd meg. Nedves WC-papír hiányában soha ne nedvesítsd meg a WC-papírt a csészéből merített vízzel, ott ugyanis számos kórokozó úszkál, amelyek közvetlen kontaktusba kerülhetnek a bőröddel.
Kezedet lehetőleg szappannal és meleg vízzel mosd meg, majd papírtörölközőt használj, semmiképpen se textilből készültet, mert ezek ideális életteret nyújtanak a vírusoknak és baktériumoknak.
Az ajtót, ha lehet, a lábaddal told félre, ha pedig a kilincset meg is kell érintened, azt is csak papírral a kezedben tedd. Végül, de nem utolsósorban, kempingekben, illetve uszodákban semmiképpen se járkálj mezítláb vécére, könnyedén megfertőződhetsz ugyanis még lábgombával is.
Ebben a könyvben mindent megtalálsz, amit mindig is tudni szerettél volna a pisilésről, de eddig nem merted megkérdezni. A két német szerző felettébb érdekes, sőt, olykor meghökkentő dolgokat derített ki erről a sokak által még mindig tabunak tartott témáról. A humoros stílusban megírt könyvben a vitathatatlan tények mellett a szerzők önmagukon végzett kísérletei is olvashatók, de a kötetbe egy lista is bekerült, amely azokat az illemhelyeket tartalmazza, amelyeket feltétlenül ajánlatos legalább egyszer az életben felkeresni.
Kiadja a Kossuth Kiadó.
A könyvet megrendelheted itt.
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- tünetek és betegségek