1300-szor annyi bacilus van rajtuk, mint egy használt törülközőn: mégis sokan használják
Te is rendszeresen használod? Akkor ezt érdemes elolvasnod.
- Nőies és vagány átmeneti kabátok, melyek még az unalmas szetteket is feldobják: divatos fazonok árakkal »
- Kristen Stewart ennél furcsább ruhát még nem viselt: teljesen átlátszó, de ez a legkisebb baja »
- Teljes stílusváltáshoz kért segítséget az 58 éves nő: csodásan átalakult a szakemberek keze alatt »

- Végleg törlődhet a Gmail-fiókod összes levele, ha ezt csinálod: több milliárd ember érintett
- Gyerekként a Barátok közt Berényi Danija volt: ennyit változott 24 év alatt Váradi Zsolt
- Ki volt Az arany ember szerelme? 10 kérdés az iskolai kötelező olvasmányokból
- Lilu és Ördög Nóra közös műsorvezetése nem működött: a szőke tévés kitálalt, miért
- Jelentős szigorítás várhat az autósokra: sokan elveszíthetik miatta a jogosítványukat
Ahogy arról a Huffington Post is beszámolt áprilisban, meglehetősen rossz hírek kaptak szárnyra a modern kézszárító berendezésekkel kapcsolatban, legalábbis a gyorsszárítók tekintetében, amelyek nem párologtatják el a vizet a kézről, hanem lepergetik a levegő nagy nyomása révén.
Amellett azonban, hogy az ilyen kézszárítók - a kutatók a Dyson Airblades berendezésen végezték el a kísérletet - energiatakarékosnak és környezetbarátnak számítanak, sokkal több kórokozót szórnak szét környezetükben, mint a hagyományos készülékek.
A modern kézszárító okozza a legkomolyabb problémát?
A Journal of Applied Microbiology című kiadványban megjelent tanulmány szerint az érintésmentes, úgynevezett jet szárítók 60-szor annyi kórokozót szórnak szét környezetükben, mint a hagyományos, egyszerűen csak meleg levegő révén ható berendezések, illetve 1300-szor annyit, mint a papírból készült törölközők.
A kísérlet során a résztvevőket arra kérték, hogy kesztyűs kezüket mártsák bele egy olyan készítménybe, amely egy teljesen ártalmatlan, MS2 névre keresztelt vírussal borította be azt, miután pedig kissé megrázták, szárítsák meg a különféle módozatok valamelyikének segítségével, ki a jet szárítóval, ki a hagyományossal, ki pedig a papírtörölközővel.
Ezután a kutatók mintákat gyűjtöttek a levegőből, valamint a kézszárító környezetében található különféle felületekről is, aminek alapján arra jutottak, hogy a gyorsszárító jóval több vírust szór a készüléktől messzebbre is, mint a másik két módszer.
Megijedni azért nem kell
Bár a témával korábban már egy 2014-es kutatás is foglalkozott, és hasonló eredményre jutott, többen, köztük a kézszárítót gyártó cég is kifogásolta azokat, részben arra hivatkozva, hogy a résztvevőknek a kísérlet során jóval több kórokozó került a kezükre, mint ami normál körülmények között jellemző lett volna, emellett a körülmények is mesterségesek voltak, melyek alapján nem lehet komolyabb következtetéseket levonni.
OLVASD EL EZT IS!

- tudomány
- boldogság
Ebben az életkorban leszel a legboldogabb: te már túl vagy rajta?

- tudomány
- depresszió