A mióma kezelése
A mióma félelmetes betegség, mely a méhet veszélyezteti, ami katasztrófát is okozhat, hiszen a nőket megfoszthatja a várva várt gyermekáldástól.
A 35 év feletti korosztályban minden negyedik-ötödik nőnek van miómája, melyre leggyakrabban ultrahangvizsgálat, illetve nőgyógyászati szűrés hívja fel a figyelmet. Legtöbbször semmilyen panaszt nem okoz, máskor viszont a menszesz rendellenességei hívják fel rá a figyelmet.
Mikor érdemes gondolni rá?
A mióma a méhtestizomzat - általában jóindulatú - daganata, mely elhelyezkedésétől, illetve nagyságától függően különböző panaszokat okozhat:
- Vérzészavar
- Alhasi fájdalom
- Vizelési nehézségek
- Meddőség
- Terhességi komplikációk
A leggyakoribb panasz a túlzottan erős, elhúzódó menszesz. Minél közelebb helyezkedik el a góc a méh nyálkahártyájához, annál inkább van esély ennek a tünetnek a kifejlődésére, hiszen annál nehezebben tud a méhfal összehúzódni és így tamponálni a vérzést.
Ráadásul a mióma hátterében megtalálható hormonális kiegyensúlyozatlanság miatt zavart szenved a méhnyálkahártya felépülése és leválása is.
Ha valakinek 35-40 éves korára válik fájdalmassá a menszesze, az ok igen gyakran a felületesen elhelyezkedő mióma, de előfordulhat az is, hogy a góc beszűkíti a méhszájat, és ezzel okoz elhúzódó, fájdalmas vérzést.
Mi okozza a miómát?
A megbomlott hormonális egyensúly váltja ki a jóindulatú simaizom-eredetű méhdaganatot. A kiegyensúlyozott menstruációs ciklus során ösztrogént és progeszteront is termel a petefészek. A ciklus első felében inkább az ösztrogének hatása dominál, míg a peteérést követően, félidőtől kezdve a progeszteronhatás veszi át az irányítást.
Ha a ciklus során petesejt nem érik meg, akkor progeszteroncsúcs sem jelentkezik, és az eredmény relatív túlsúlyú ösztrogénhatás lesz. Ennek korai tünete a miómákon kívül a premenstruális szindróma lesz, amikor a menstruáció előtt változatos testi-lelki tünetek jelennek meg:
- testsúlygyarapodás - elsősorban a fokozott vízvisszatartás miatt, fájdalmas mellfeszülés,
- puffadás,
- székrekedés,
- feszült hangulat,
- ritkábban depresszió.
Hogyan kezelhető a mióma?
A természetes módszerek közül
- az akupunktúra
- a talpmasszázs és a
- homeopátia jön leginkább szóba kezelési módszerként.
A megfelelő, személyre szabott homeopátiás szer képes a petefészek működését a pozitív irányban befolyásolni.
A Calcium carbonicum talán a leggyakrabban felírt szerek egyike. Azoknak szokták ajánlani ezt a gyógyszert, akik gyakran már fiatalkoruktól túlsúllyal küszködnek, általában jó kedélyűek, a menzesz előtt gyakori náluk a hangulatingadozás és különösen a mellfeszülés. Munkatempójuk inkább lassú, mint gyors, szívükön viselik a rájuk bízott emberek sorsát, önbizalmuk gyakran indokolatlanul gyenge. Szeretik a magyaros ételeket, a tejet, a tojást, bár ez utóbbiakat nehezen tolerálják. Miómáik gyakran mutatnak – ultrahanggal is igazolhatóan – mészlerakódásokat, egyébként is hajlamosak a mészanyagcsere zavaraira, fogászati és mozgásszervi panaszokra.
Foszforra akkor lehet szükség, ha a miómás betegnek petefészekcisztái is vannak, hajlamos a nőgyógyászati gyulladásokra, vérzészavarokra. Hangulatuk gyakran és gyorsan ingadozik. Kedvenc ételük a csokoládé, illetve általában az édességek és gyümölcsök. Társaságban igen jól érzik magukat, a kommunikáció igen fontos számukra. Könnyen megizzadnak, szeretik a friss levegőt, bár a huzatot és a szelet nehezen bírják.
A gomba ellenes plusz
A Micovag Plus hüvelykúp természetes eredetű összetevőkkel, tejsavval és kamillakivonattal egészíti ki a hüvelygomba kezelését. A tejsav visszaállítja a normál hüvelyi pH-t, így képes gátolni a gombák szaporodását, a kamillakivonat pedig enyhíti az égő érzést és csillapítja a kellemetlen viszketést. A Micovag Plus hüvelykúp a tünetek enyhítésével teszi teljessé a célzott gombaellenes terápiát. A gyógyszertárakban vény nélkül kapható gyógyászati segédeszköz.
A KOCKÁZATOKRÓL OLVASSA EL A HASZNÁLATI ÚTMUTATÓT, VAGY KÉRDEZZE MEG KEZELŐORVOSÁT!
Promóció
Műtét a nagyméretű, illetve gyorsan növő, akut életveszélyt – befolyásolhatatlanul erős vérzést, kocsánycsavarodás következtében fellépő fájdalmat, elhalást – okozó miómagócnál indokolt.
Hormonkezelés során az ösztrogének és a progeszteron közötti egyensúlyt próbálják meg helyreállítani az utóbbi hormon pótlásával. Ehhez persze meg lehet próbálni még a hormonok előtt a vad yam gyökér kivonatát tartalmazó készítményeket is.
Ha szeretnél még többet olvasni a miómáról és érdekelnek más egészséggel és gyógymódokkal kapcsolatos témák, akkor mindenképpen látogass el az InforMed » oldalára!
OLVASD EL EZT IS!
- gombás fertőzés
- hüvelyfolyás
4 természetes módszer visszatérő hüvelyfertőzés ellen
- méhnyakrák
- chlamydia
A méhnyak betegségeinek tünetei és kezelésük
- hasfájás
- mellékhatás