Milyen gyakran kell méregteleníteni? Csak ennyi kell a káros anyagok folyamatos ürüléséhez
Úgy érzed, felgyülemlettek a méreganyagok a szervezetedben? Elmondjuk, hogyan tehetsz ellenük.
Puffadás, emésztési panaszok, túlsúly, bőrproblémák? Állítólag mindezt a méreganyagok okozzák, melyek ellen számos méregtelenítő kúra kínál megoldást, és ezzel egyszersmind ígér fogyást, ragyogó bőrt vagy több energiát.
A legtöbb étrend hatása mégis nagyon gyorsan elmúlik. Alig néhány nappal a diéta befejezését követően a panaszok szépen lassan visszatérnek. A megoldás azonban nem az, hogy sűrűbben méregtelenítesz.
Milyen gyakran kell méregteleníteni?
A detoxikáló kúrák arra alapoznak, hogy a test a levegőn, élelmiszereken és tisztítószereken keresztül természetellenes méreganyagoknak van kitéve. Ahhoz, hogy ezek hatásától sikerüljön megszabadulni, a szervezetet vissza kell zökkenteni a természetes alapállapotába. Ehhez legtöbbször szigorú étrendet állítanak fel, mely a diétát ajánlók szerint segít kipurgálni a toxikus anyagokat. Ez azonban valójában egyáltalán nem így működik.
Az emberi test maga is számos olyan anyagot termel, melynek felhalmozódása mérgezéses állapotot idézne elő. Ezek ürítéséről azonban egy beépített rendszer gondoskodik. A legnagyobb részben a máj, a vese, a tüdő és a nyirokérhálózat felel a belül keletkezett salakanyagok és a kívülről érkezett káros szerek eltávolításáért.
A méregtelenítés hívei azonban azt állítják, a modern életforma túlterheli a rendszert, ami puffadáshoz, kiütésekhez, aknéhoz, levertséghez és hízáshoz vezet, ezért a testnek különböző kúrákkal kell besegíteni. Valójában azonban, ha ezek a szervek nem lennének képesek ellátni a feladatukat, akkor az sárgasággal, hányással járna eleinte, ám nagyon gyorsan akár halálos állapotot is előidézhetne.
A kúrák valójában azért működnek látszólag, mert legtöbbjük segít hosszabb-rövidebb időre megtörni azokat a rossz szokásokat, melyek a panaszok kiváltói. Számos tartós élelmiszer vagy a túlzott sófogyasztás megterheli az anyagcserét, felesleges vízvisszatartáshoz és puffadáshoz vezet. Ha egy tisztító kúra alatt a probléma forrásait megvonod a szervezetedtől, hamar azt tapasztalhatod, hogy jobban érzed magad. Később azonban, ahogy ezek az ételek visszakerülnek a menübe, úgy tűnnek fel újra a problémák is.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A megoldást nem az jelenti, hogy néhány napon keresztül próbálsz jobban táplálkozni, többet iszol, kizársz egyes élelmiszertípusokat, vagy különböző kezeléseknek veted alá magad, ezekkel ugyanis legfeljebb az egészségedet sodrod veszélybe. A tisztító étrendek többsége éppen azért tart egy-három vagy legfeljebb harminc napig, mert nem is lenne lehetséges tovább tartani őket.
Ahelyett, hogy a rendszeres méregtelenítéssel próbálkoznál értelmetlenül, sokkal fontosabb, hogy - ha szükséges, akár orvosi vizsgálatok segítségével - kiszűrd, mely ételek okoznak nálad problémát, és ezeket iktasd ki végleg. Ha nem egy specifikus ételérzékenység vagy allergia a baj forrása, akkor is fontos azonban, hogy ne csak kampányszerűen figyelj oda. Egy rostokban és fehérjében gazdag, minőségi szénhidrát- és zsírforrásokból összeállított étrend elegendő folyadékbevitel mellett sokkal jobban működik majd, mint bármilyen diéta. Főleg akkor, ha száműzöd a tartósítószereket, színezékeket, a túlzottan sok finomított cukrot, és amennyi dolgot csak lehet, nyers alapanyagokból, magad készítesz el.
A konzisztensen megfelelő tápanyagbevitel segít abban, hogy folyamatosan egészséges, optimális testsúlyt tarts, jól működjön az emésztésed, és energikusabb legyél.
Drága diétázni?
A fogyókúra nemcsak avokádóból, áfonyából és lazacból áll. Egy sor nagyon egészséges, diétás étel jóval olcsóbb ezeknél. Ismerkedj meg velük!
OLVASD EL EZT IS!