Nem beszélte a nyelvet, eltiltottak egy Angliában dolgozó magyar orvost: veszélyes volt már a betegekre

A nyelvvizsgája sem sikerült.

Eltiltottak egy Angliában dolgozó magyar orvost, mert nem beszélt angolul
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Eltiltottak a praktizálástól egy magyar orvost az angliai Derby és Burton Egyetemi Kórházban - írja a The Sun. A doktornőt korábban hat alkalommal függesztették fel, mert nem beszélt rendesen angolul, és kollégái szerint ez már a betegek megfelelő tájékoztatását és biztonságát is veszélyeztette.

Nem beszélt angolul a magyar orvos

A lap szerint az orvos ellen először 2019-ben merültek fel panaszok a gyenge kommunikációs képességei miatt. Azóta több alkalommal is felfüggesztették, többek között olyan esetek után, amikor egy diabéteszes beteg orvosi dokumentációjában “jelentős hibákat vétett.” A munkáját rendszeresen felül kellett vizsgálnia valakinek, amely extra terhet rótt a munkatársakra.

A doktornőt többször kötelezték nyelvvizsga letételére, de soha nem érte el a kívánt pontszámot, ezek után először hat, majd 12 hónapra függesztették fel. A mostani eltiltás már határozatlan időre szól.

Kép: MartinPrescott / Getty Images

Sokan örülnek neki, pedig rosszul is elsülhet a kötelező nyelvvizsga eltörlése

Hosszú távon nagy problémákat okozhat, hogy 2024-től megszűnik a kötelező nyelvvizsga a leendő diplomásoknak.

Elolvasom
Ezt is szeretjük