Képek! A 10 leghatásosabb házi praktika napégés ellen
Tovább süttetted magad a napon, mint kellett volna? Ismerd meg a legjobb trükköket, és enyhítsd a fájdalmat!
Ahogy a hőmérő higanyszála egyre magasabbra kúszik, valószínűleg másra sem vágysz, mint hogy minél közelebb kerülj a vízparthoz. Ilyenkor a kezdeti lelkesedésnek sajnos gyakran fájó napégés a vége.
Ha megtörtént a baj, cikkünkből kaphatsz néhány hasznos gyakorlati tanácsot, mellyel csillapíthatod a tüneteket.
Így égsz le!
A leégés a bőr külső rétegeinek - vagyis a felhámnak és az irhának - a napfény hatására kialakult a gyulladása, kivörösödése. Erre a déli órákban van a legnagyobb esélyed, hiszen ilyenkor érik a Nap sugarai a legnagyobb szögben a Földet.
Nem csupán a napszak, illetve a napon töltött idő, hanem bőröd pigmentáltsága is befolyásolja, hogy mekkora esélyed van a leégésre. Amennyiben világos bőrű, szőke hajú, kék szemű vagy, és hajlamos a szeplősödésre, még inkább oda kell figyelned. Bőrödben kevesebb a melanin, így nem csupán a leégésre, de a bőrrákra is nagyobb az esélyed.
A napégés azért különösen veszélyes, mert a kellemetlen tünetek nem rögtön, hanem néhány órával a napozást követően alakulnak ki.
Nézd meg óriás képgalériánkat!
Ha megtörtént a baj, és bőröd leégett, kattintsd végig képgalériánkat, és ismerd meg azokat a házi trükköket, melyekkel enyhítheted a fájdalmas tüneteket.
A megelőzésért
Ha még nem vagy túl az idei első napégésen, jobb, ha megelőződ a bajt. Ehhez először is fontos, hogy a kritikus órákban - vagyis délelőtt 11 és délután 16 óra között - ne érjen közvetlen napfény.
Ha a strandon vagy, ilyenkor mindenképpen húzódj az árnyékba. A másik lényeges dolog pedig a számodra megfelelő naptej kiválasztása. Ehhez nyújt segítséget korábbi cikkünk.
Olvastad már?
OLVASD EL EZT IS!

- napégés
- napozás
Nagyanyáink legütősebb praktikái napégés ellen

- kamilla
- napégés
7 bevált, házi gyógymód leégés ellen

- baleset
- elsősegély