10 kiló mínusz a japán diétával! A keleti nők karcsúságának titka
Kisebb adagok, minőségi alapanyagok, sok zöldség és hal. Ezek jellemzik a japán étrendet.
Hogy a japánok a Föld egyik leghosszabb életű népei - a szigetországban a születéskor várható átlagéletkor 2013-ban 84,19 év volt -, az cseppet sem véletlen. Táplálkozási szokásaik jóval egészségesebbnek mondhatóak annál, mint az átlagos európai vagy éppen amerikai embereké.
Ennek egyik hozadéka, hogy a túlsúly sem jellemző az Japánban. Ha szeretnél egészségesebben táplálkozni, illetve megszabadulnál a plusz kilóidtól, kezdd el most a japán diétát, és pár hét elteltével akár tíz kilóval is könnyebb lehetsz.
Japán diéta
A szigetország lakóinak étrendjével kapcsolatban a legtöbbeknek a rizs ugrik be elsőként, amely valóban csaknem minden étkezés során az asztalra kerül. Fontos azonban, hogy nem vajjal vagy olajjal főzik, így zsírtartalma alacsonyabb.
Emellett sok-sok zöldséget esznek, a zöldbabtól kezdve a cukkinin át egész a kombuig - utóbbi egy ásványi anyagokban, fehérjében és rostban gazdag tengeri alga.
A japánok étrendje jóval több halat tartalmaz, mint a miénk: elsősorban omega-3 zsírsavakban gazdag tengeri halakat fogyasztanak, így például tonhalat, makrélát, szardíniát és heringet. Ugyanakkor a szív- és érrendszeri megbetegedésekkel kapcsolatban gyakran említett vörös húsokat szinte egyáltalán nem fogyasztják.
80%-os szabály
Egy átlagos japán ember körülbelül 25%-kal kevesebbet eszik, mint egy átlag amerikai. Ez nagyrészt az úgynevezett 80%-os szabályból adódik. A japánok nem tudják, milyen érzés degeszre enni magukat, ugyanis még azelőtt abbahagyják az evést, hogy jelentkezne a jóllakottság érzése. Vagyis csak 80%-ig tömik meg a gyomrukat, ez pedig jót tesz az emésztőrendszernek és az anyagcserének, hiszen nem kell olyan komoly munkát végezniük a táplálékok feldolgozásához.
Minőségi étkezés
A japánok nemcsak kevesebb táplálékot vesznek magukhoz, de megadják az étkezés módját is, nem rohannak. Fontos számukra, hogy a táplálkozás során érezzék az ételek ízét, illatát - nem csak az a cél, hogy a gyomrukban landoljon az étel. Emellett természetesen az ételek minőségére is sokat adnak: ha szeretnéd követni az japán diétát, le kell mondanod a tartósítószerben, sóban vagy éppen cukorban gazdag félkész táplálékokról.
Mintaétrend
1. nap
Reggeli: rizsre öntött, szójaszósszal összekevert tojás.
Tízórai: egy csésze zöld tea, nashi - japán körte.
Ebéd: gyömbéres csirke rizzsel és bambuszrüggyel.
Uzsonna: egy banán.
Vacsora: pár szem maki sushi.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
2. nap
Reggeli: rántotta három tojásból, egy csésze zöld tea.
Tízórai: pár szem kivi.
Ebéd: egy adag tonhalas sushi.
Uzsonna: egy alma.
Vacsora: hideg soba-saláta.
A Hold hatása a testsúlyra
Érdemes a fogyókúra során olyan szempontokat is figyelembe venned, mint az aktuális holdfázis. Kattints az alábbi videóra, és tudj meg többet a témáról!
3. nap
Reggeli: egy tányér miso-leves.
Tízórai: egy csésze zöld tea, pár szem füge.
Ebéd: avokádós-wasabis rák tésztával.
Uzsonna: pár szem japán datolyaszilva.
Vacsora: szójababsaláta.
OLVASD EL EZT IS!
- japán
- kultúra