A biztonságos tamponhasználat 3 szabálya - Van, amit sokan nem tudnak
Minden nő legalább egyszer az életben használja. De vajon jól?
A tamponnal kapcsolatban a legtöbb ember fejében élnek hiedelmek, használatával pedig szinte mindenki úgy véli, tisztában van.
Pedig akad néhány dolog, amire különösen fontos odafigyelni alkalmazása során.
A méret és a borítás számít
A használatot megelőző első lépés a tampon megvásárlása. Érdemes odafigyelni, milyen méretűt választasz. Ez igényel némi gyakorlatot és önismeretet, ami az odalenti tájakat illeti.
Fontos, hogy a különböző márkáknál a méretek közel azonosak, de vastagságban, felületben lehetnek különbségek. A legjobb, ha többfélét is kipróbálsz, és a számodra legkényelmesebb mellett teszed le a voksod.
Mindig a lehető legkisebb méretű tampont válaszd. Az enyhébb napokon kisebb méretűt használj, a többi napon normált, és csak indokolt esetben - akár orvossal konzultálva - válassz extra méretű tampont. Korábbi cikkünkben írtunk róla, miért veszélyes. Jó ha tudod, hogy könnyebb felhelyezést biztosító borítás néha rontja a nedvszívóképességet.
A tampon felhelyezése - hogyan és meddig?
A felhelyezés előtt elsődlegesen fontos a higiénia, hiszen számtalan fertőzésnek teheted ki magad a tamponhasználat során. Főleg a nyilvános vécék hemzsegnek a kórokozóktól, itt legyél különösen körültekintő.
- Moss alaposan kezet. Ha külön helyiségbe kell bemenned vécézni, mint ahol a mosdó van, vigyél magaddal folyékony kézfertőtlenítőt vagy kézfertőtlenítő kendőt, és használd, hiszen a kilincs borzasztó veszélyes lehet a fertőzések szempontjából.
- A tampont finoman bontsd ki, előzőleg ellenőrizd, nincs-e rajta sérülés. Fontos, hogyha nem az eredeti dobozában tartod, használj tampontartót vagy külön neszesszert, ahol nincs kitéve sérülésveszélynek a csomagolás.
- Kisebb rántásokkal húzkodd meg a fonalat, hogy nem hibás-e a termék, nem szakad-e ki a fonal.
- Számodra kényelmes pozícióban helyezd fel a mutatóujjad vagy a középső ujjad segítségével - enyhén hátrafelé told, de egyénenként változhat az irány. A lényeg, hogy sima útja legyen felfelé, ha útközben kell, módosíts kissé az irányon. Addig told, míg meg nem akad: ami nem engedi tovább, az a medencefenéki izom.
- Akkor került megfelelő helyre, ha semmit nem érzel belőle.
Ismerd meg az AVON mellrák elleni harcát!
Fedezd fel, hogyan támogatjuk az AVON-nál, az emlőrák elleni küzdelmet figyelemfelhívó kampányokkal és kórházi adományokkal. Adománygyűjtő termékeink bevételéből és minden eladott termékünk után 1 Ft-tal járulunk hozzá az emlőrák elleni küzdelemhez és a kapcsolati erőszak megfékezéséhez. Minden adomány hatalmas változást hozhat azok életében, akiknek a legnagyobb szükségük van rá.
Promóció
Milyen időközönként cseréld?
Általában azt javasolják, hogy akkor cseréld, amikor megtelt vérrel, de maximum nyolcóránként, de ez a maximum.
Az átlag cserélési idő három-négy óra, ezt fontos betartani. Sok esetben alakul ki ugyanis belső intim fertőzés az arra érzékenyeknél, ha túlzottan sokáig hagyják bent a tampont. Annak érdekében, hogy ezt elkerülhesd, éjszakára nem javasolt a tamponhasználat, akkor ugyanis hét-nyolc óráig nincs lehetőséged a cserére.
Mi történik, ha elszakad a tamponzsinór?
A kihúzás nagyjából a hüvely ferde vonalával azonos legyen, ez a gyakorlatban kitapasztalható. A fonal a lehető legritkább esetben szakad el, ha mégis megtörténik, ne aggódj. Kijjebb tudod nyomni, ugyanazzal a toló mozdulattal, mint székeléskor. Ha már eljut a tampon a hüvelynyílásig, a széleinél két ujjal könnyen meg tudod majd fogni, hogy kiszedd.
OLVASD EL EZT IS!
- menstruáció
- hüvely
A nőgyógyász véleménye a probiotikus tamponról
- tampon
- tévhit