Így foglalhatsz ezentúl időpontot az orvoshoz: elfelejteni is nehezebb lesz

Változások az EESZT-ben.

Értesítés az időpontfoglalásról EESZT-ben
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Top olvasott cikkek

Egy tervezet szerint EESZT-ben lefoglalt időpontjaikról ezentúl írásbeli értesítést kapnak a betegek - írja az Economx. A cél azoknak az eseteknek a csökkentése, amikor a páciensek nem jelennek meg az előjegyzett vizsgálatokon, és az intézményt sem értesítik erről.

Értesítés az EESZT-ben lefoglalt vizsgálatokról

A tervezet szerint az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Térben ( EESZT ) lefoglalt időpontokról a betegek a vizsgálat vagy kezelés előtt 48 órával értesítést kapnak SMS-ben vagy e-mailben. Amennyiben a foglalás és az időpont között kevesebb mint 48 óra van, 12 órával korábban küldenék ki az értesítést.

A kormány szerint jelentős problémát okoz az állami egészségügyben, hogy a betegek egy része az előjegyzett időpontján nem jelenik meg, és erről az intézményt nem értesíti. Az üzenetek ezért tartalmazni fogják a lemondás módját is.

Egyáltalán nincs időpont erre az orvosi vizsgálatra Budapesten: az államtitkár szerint próbálkozzunk gyakrabban

Magánrendelőben sok pénzért megoldható.

Elolvasom

Kép: Getty Images

Ezt is szeretjük