Puffadás, rák és pattanások ellen
Nem kell gyógyszerekre költened, mert a betegségek legjobb megelőzési módja a konyhádban hever.
A hagymafélék – a vöröshagyma, a lilahagyma és a fokhagyma – számtalan értékes fitovegyületet és egészséges élelmi rostot tartalmaznak. Fogyasztásuk többek között védelmet nyújt a daganatos megbetegedések kialakulása ellen, valamint a szív- és érrendszeri problémákkal szemben is.
Vöröshagyma – puffadás ellen
A Közép-Ázsiából származó növény számtalan étel fontos kiegészítője. Kellemes aromájával a magyar konyha egyik elengedhetetlen hozzávalója lett.
Emellett azonban nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy remek egészségmegőrző hatással bír.A fokhagyma után mindjárt a vöröshagyma pusztítja legerőteljesebben a baktériumokat. Ennek köszönhetően pedig kiváló nátha elleni orvosságnak számít. Illóolaja segítségével feloldja a nyákot, megszünteti az orrdugulást, valamint a köhögést. Ezenkívül emésztésserkentő hatása sem elhanyagolható: fogyasztásával megszüntetheted a puffadást és a székrekedést. Végül pedig a vöröshagymában található diallil-szulfid nevű vegyület bizonyos fokú védelmet biztosít a daganatos megbetegedésekkel szemben is, mivel növeli a gyomorban a rákellenes hormonok mennyiségét.
Fokhagyma – rákmegelőző
A növény orvosi célú felhasználásáról az első adatok még az időszámításunk előtti 1500-as évekből származnak.
Már ekkor számos betegség gyógyítására használták az egyiptomiak, tehát a fokhagyma pályafutása egyáltalán nem napjainkban kezdődött. Hatásait azonban a modern tudomány is igazolta. A fokhagyma átható szagát a benne található allicin okozza. A baktériumellenes anyag aprításkor számtalan kénvegyületre bomlik. Hogy a növény minél több pozitív tulajdonságát megőrizhesd, hagyd állni tíz percig, miután feldaraboltad, így a hasznos vegyületeknek lesz idejük aktiválódni. A fokhagyma allil-szulfidokban is igen gazdag, ennek köszönhetően fogyasztásával gátolhatod a daganatos sejtek osztódását, továbbá megakadályozhatod, hogy a rákkeltő anyagok kifejtsék hatásukat.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Lilahagyma – szépít
Ígéretesek azok a kutatási eredmények, melyek a növényben található kvercetin nevű antioxidáns jótékony hatásairól tanúskodnak. A vegyület gátolja a ráksejtek szaporodását, valamint segít megelőzni a szív- és érrendszeri betegségek kialakulását. Bár ez a hasznos anyag más növényekben is megtalálható – például a bodzában vagy a hársfavirágban –, a lilahagymából szívódik fel legkönnyebben. Emellett egy másik igen fontos vegyület, az orotsav biztos forrásaként is tekinthetünk a lilahagymára. Bár sok növényi és állati eredetű élelmiszerben megtalálható, a hagymás zöldségek tartalmazzák a legnagyobb koncentrációban.
A vegyület legelőnyösebb tulajdonsága, hogy segíti a máj sejtjeit a szervezet méregtelenítésében. Ennek köszönhetően pedig növeli a szervezeted fizikai erőnlétét, és széppé teszi a bőröd – hiszen megakadályozza a pattanások kialakulását.
Cikkünk az Orvosság a konyhából című könyv alapján készült.
Egyre több táplálkozási szakértő vallja, hogy bizonyos ételek jó hatással vannak az emberi szervezetre. Ez a kiadvány megmutatja, hogyan fogyaszd a mindennapi élelmiszereket - nemcsak a gyümölcsöket, zöldségeket és a halakat, hanem a húsokat és még a pompás desszerteket is -, hogy a gyakori egészségügyi problémákat kezeld, vagy éppen megelőzd.
Kiadja a Reader's Digest.
Ára 6990 Forint.
A könyvet itt rendelheted meg »
OLVASD EL EZT IS!
- kávé
- megelőzés
4 sosem hallott tény a kávéról
- megelőzés
- a hosszú élet titka