Ez állhat a gyakran viszkető fül hátterében: komolyabb betegségre is utalhat
A gyakori fülviszketés akár komolyabb betegségeket is jelezhet.

- Ezt tedd, hogy dúsabbnak tűnjön és legyezőszerű legyen a szempillád: nem a több réteg festék a megoldás »
- A 46 éves Angelina Jolie szép bőrének titka rém egyszerű: a megfelelő hidratálásban és a fényvédőben hisz »
- Átalakul a puha, lötyögős felkar, ha ezeket a gyakorlatokat végzed: 15 perc torna, ami súlyzók nélkül is hatékonyan tónusoz »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Helyesíráskvíz: ironikus vagy irónikus? Tudod, hogy írjuk helyesen?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Oszvald Marika lánya 43 évesen lett anya: Krisztinának a 11. lombikja lett sikeres
Banális kiváltó okai is lehetnek, de komolyabb problémákra is figyelmeztethet a fülviszketés, ezért nem szabad félvállról venni.
A gyakori fülviszketést előidéző okokat dr. Augusztinovicz Monika fül-orr-gégész, allergológus, a Fül-orr-gégeközpont orvosa foglalta össze.
Ezek okozhatják a fülviszketést
Túlzásba vitt fültisztítás: a bőrszárazság a fül bőrét is érintheti, ezért aki egyébként is szenved ettől a problémától, a fülviszketés is megnehezítheti a mindennapjait. A helyzet fokozódik, ha túlzásba visszük a fültisztítást. A fül bőre ugyanis a túl gyakori tisztítástól is kiszáradhat, egy bizonyos mennyiségű fülzsírra tehát szükség van ahhoz, hogy ezt megelőzzük.

Meglévő bőrbetegségek: az olyan krónikus bőrbetegségek, mint az ekcéma és a pikkelysömör a fül területén is panaszokat is okozhatnak. A fokozott bőrszárazság és bőrviszketés megfelelő kezelés nélkül további problémákhoz vezethet. A fül gyakori piszkálásával ugyanis könnyen felsérthetjük az érzékeny bőrt, így pedig a kórokozók könnyen bejuthatnak, és fertőzéseket is okozhatnak. Ilyen esetben fontos a fül bőrének megfelelő ápolása, ebben kérjük bőrgyógyász segítségét.
Fülbetegséget is jelezhet: a hallójárat-gyulladás főként a nyári szezonban gyakori, az uszodában, vízben felázott bőr miatt alakulhat ki fertőzés. Ilyenkor a tünetek elsősorban a fülcimpán, külsőfül területén jelentkeznek, de a viszketés lehet egyéb fülbetegségek tünete is.
Túl sok fülzsír: a nem megfelelően végzett fültisztítás során előfordulhat, hogy a fülzsírt csak egyre beljebb toljuk, ez pedig könnyen fülzsírdugó kialakulásához vezethet. Alkati kérdés is lehet, egyesek hajlamosabbak a fülzsírdugó kialakulására, emellett nyáron, a fokozott verejtékezés miatt, illetve idősebb korban is gyakrabban fordul elő. A fülviszketés mellett a fülzsírdugó átmeneti halláscsökkenést is okozhat. Eltávolításával ne kísérletezzünk otthon, kérjük fül-orr-gégész segítségét!
Allergiás reakció: a fülviszketés lehet allergia, bőrirritáció tünete is. Hallókészülék, fülhallgató vagy füldugó használata kapcsán előfordulhat, hogy a műanyag bevonat irritálja az érzékenyebb bőrű személyek fülét, illetve akár allergiás reakció is jelentkezhet. Az allergia egy másik megjelenési formája a szénanátha. Ilyen esetben orr, szem vagy a garat viszketését gyakran kíséri a hallójárat viszketése is.
Ha pedig a bőrtünetek a fülcimpán jelentkeznek, ahol a fülbevalóval érintkezik a bőr, a háttérben rendszerint fémallergia áll. A leggyakoribb kiváltó ok az ékszerek készítésénél felhasznált fémek közül a nikkel. A fülviszketés mellett égő érzés, bőrpír is jelentkezhet. Allergiavizsgálattal meg lehet határozni, hogy pontosan melyik fém okozza a tüneteket, és azt a továbbiakban kerülni kell.
Munkakörök, amik súlyosan is károsíthatják a hallást
Számos területen a tartós zaj akár halláskárosodást is okozhat.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- betegség
- infarktus