8 legendás, szívszorító fotó az ápolók munkájáról: nap mint nap szembesültek a halállal

A gyógyítók munkájáról készült fotók néha egészen megrázók.

Fotók ápolókról

Az ápolói hivatás rengeteg lelki és fizikai megpróbáltatással jár: az egészségügyi dolgozók munkájuk során nemcsak a gyógyulás örömével, a befektetett energia sikerével találkoznak, de nap mint nap szembesülnek a halál kegyetlenségével is.

Akármilyen elismert, profi szakorvos kezei közé kerül is az ellátásra szoruló ember, a beavatkozást követően gyógyulása nagyban múlik az ápolószemélyzeten is. Régen sem volt ez másként: a kórházi dolgozók munkájukkal naponta bizonyították az elhivatottságukat és fáradhatatlan helytállásukat.

Szívszorító fotókon az ápolók

A felemelő, olykor megrázó vagy szívbe markoló fotókon szereplő ápolók számára az első mindig az ember és a gyógyítás volt: világjárványok, háborúk idején sem féltek a nemes célért kockáztatni egészségüket, hogy minél több életet megmenthessenek.

Az ápolói munka nem áll meg a kórházi keretek közti gyógyításnál. A képen a Vöröskereszt ápolói gyerekeket mentenek a homokzsákokkal megpakolt menedékhelyre az első világháborúban, 1918 novemberében.
Fotó: Library of Congress / Getty Images Hungary
Az 1918-19-ben dúló spanyolnátha a pestisjárvány után a történelem második legtöbb áldozatot követelő pandémiája volt a 20-30, de egyes becslések szerint akár 50 millió halálesettel. A képen a vöröskeresztes ápolónők New Yorkban maszkot varrnak a védekezéshez.
Fotó: Universal History Archive
A megrázó fotón alultápláltság miatt haldokló csecsemőt tart a kezében egy brit ápolónő 1968-ban, a nigériai biafrai polgárháború idején. A sikertelen függetlenedési kísérlet áldozatait 500 ezer és 3 millió közé teszik.
Fotó: Mirrorpix / Getty Images Hungary
A betegségmegelőzésben, az oltások beadásában is nélkülözhetetlen szerepe van az egészségügyi háttérdolgozóknak. Az 1969-ben készült fotón az ápolónő kanyaró elleni védőoltást ad egy kisfiúnak.
Fotó: Mirrorpix / Getty Images Hungary
Egy önkéntes ápolónő fertőző gyermekbénulás elleni Sabin-cseppeket ad egy gyereknek 2002-ben, Kabulban. A módszert sok ellenállás övezi, mivel élő, legyengített vírust juttat be a szervezetbe, ami miatt jelentős a komplikáció esélye is. Ma már a legtöbb helyen fel is váltotta az elölt vírust tartalmazó vakcina.
Fotó: Paula Bronstein / Getty Images Hungary
A fotón a nővér egy HIV-pozitív nőt ápol Kambodzsában, 2008-ban. Ez a HIV és AIDS betegségekben az egyik legsúlyosabban érintett ország a délkelet-ázsiai régióban.
Fotó: Majority World / Getty Images Hungary
A reménytelen küzdelem a legnagyobb megpróbáltatás. A fotón a bukaresti Victor Babes kórházban AIDS-es gyerekeket ápol egy nővér. A betegség többmilliós áldozattal járt, amelyhez a HIV-szűrés nélküli vérátömlesztések is hozzájárultak.
Fotó: Bernard Bisson / Getty Images Hungary
A 2020-as év is beírta magát a történelembe: az új koronavírus-járvány sosem látott sebességgel terjedt el a világ összes országában, hol több, hol kevesebb áldozatot követelve. A fotón az olaszországi Bari kórházában imádkozik egy nővér Szűz Máriához.
Fotó: Donato Fasano / Getty Images Hungary

(Képek: Getty Images Hungary.)

Prémium vitaminok szerves forrásából

Fedezd fel a BioTechUSA új, prémium étrendkiegészítőit, melyeket a természet által inspirált hatóanyagok gondos válogatásával alkottunk meg a szervezetünk optimális működésének támogatására. A funkcionális termékek tökéletesen kiegészítik egymást, így teljeskörű megoldást nyújtanak a legmagasabb szintű napi rutinhoz.   

Promóció

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük