Mennyi idő alatt ürül ki a fogamzásgátló a szervezetből? A legfontosabb kérdés családalapítás előtt
Babavárás előtt érdemes tájékozódni a nőgyógyászodtól.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 16 éves lett Deustch Anita és Kinizsi Ottó nagyobbik lánya: Emma gyönyörű tini
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- Kvíz! 8 ismert gyerekdal jogásznyelvre lefordítva: mennyit találsz el közülük?
A védekezési lehetőségek közül érthető módon a legkedveltebb a fogamzásgátló tabletta. Nemcsak egyszerű, hanem gyors is, és az együttlét során sem kell rá külön figyelmet szentelni.
Azonban amikor a családalapítás kerül szóba, sokakban felmerül a kérdés, hogy mennyi idő alatt ürül ki a szervezetből a gyógyszer. A választ dr. Angyal Géza szülész-nőgyógyász főorvos adja meg a ratkotunde.hu oldalon.
Mennyi idő alatt ürül ki a gyógyszer?
A köztudatban akár féléves ürülési idő is szerepelhet, a valóság azonban ennél azért jóval biztatóbb. A fogamzásgátlók hormontartalmú szerek, de a folyamatos fejlesztéseknek hála mára csak igen kis mennyiségben tartalmazzák ezeket az anyagokat. Régen a magasabb hormontartalom sem tette kizárttá, hogy a tabletta letétele utáni hónapban bekövetkezzen a terhesség.

Ezek a készítmények azonban megnövelték az anatómiai rendellenesség kialakulásának kockázatát. Az alacsony hormontartalmú szerek ezzel szemben már semmi ilyen mellékhatással nem rendelkeznek, így a kiürülési idő sem mérvadó.
Technikailag ez azt jelenti, hogy a gyógyszer letétele után már megtörténhet a várva várt fogantatás, mindemellett a gyógyszergyártók a lehető legnagyobb biztonságra törekedve három hónapos gyógyszermentes fogamzásgátlást javasolnak.
Nemcsak a terhességnél, hanem a mindennapok során is nagyszerű vitaminforrás lehet ez a sok különleges étel, amelyet kevesen ismernek.
Más hátráltathatja a teherbeesést
A gyógyszereknek alacsony a hormontartalmuk, mégis befolyásolják a ciklust. Terápiás megfontolások alapján még a rendszertelen menzesz beállítására is javasolnak fogamzásgátló tablettát, ami ezáltal szabályos és pontos lesz, de ez nem jelent megoldást.
Sok esetben a gyógyszer ennek a tulajdonságának köszönhetően elfedi a szervezetben jelentkező olyan problémákat, mint amilyen például a PCOS vagy éppen a meddőséget kiváltó hormonális betegség. A gyógyszer addigi jótékony hatásának elmúltával az így felszínre kerülő problémák megoldására feltétlen orvosi kivizsgálás és terhességet eredményező terápia bevezetése szükséges, akár több társszakma bevonásával.
Gyermekvállalás előtt átfogó vizsgálat kell
A gyermekvállalás elhatározása után érdemes egy átfogó vizsgálaton részt venni, ahol a vérvizsgálat mellett egy nőgyógyászati szűrés is helyet kap. A kismama az életmódjával és a helyes táplálkozásával tehet legtöbbet a babavárásért. A rendszeres mozgás elengedhetetlen az egészség megőrzéséhez, valamint a tápanyagraktárak feltöltése is szükséges a várandósság kialakulásához és megtartásához.
Ennek érdekében a szakértők jelentős része egyetért abban, hogy érdemes várandósvitaminnal támogatni a szervezetet. A készítmények közül pedig olyat kell keresni, melyben az anyagok szerves kötéssel szerepelnek, mivel azok felszívódási aránya akár 80%-kal jobb, mint a szervetleneké.
OLVASD EL EZT IS!

- orvos
- fogamzásgátló
Fogamzásgátló tabletták: kell szünetet tartani?

- trombózis
- fogamzásgátló
A fogamzásgátló alig ismert kockázata: akár tragédiát is okozhat

- megelőzés
- óvszer