Káros a fehérítő fogkrém? Megkérdeztük a szakorvost
Dr. Benyőcs Gergely fogszakorvos véleményét olvashatod a fehérítő fogkrémekről.
- Nőies, sokoldalú zárt cipők őszre: nadrággal és szoknyával is jól mutatnak – Árakkal, lelőhelyekkel »
- 50 felett is ragyogó, dús marad a frizura ezekkel a bevált praktikákkal: a festett és az ősz haj új életre kel »
- Csak pár apró mozdulat, és nem villan ki a melltartó a ruha alól: szuper trükkök, ha meggyűlik a bajod a kivágott fazonokkal »

- Mi Kanada fővárosa? 10 kérdéses kvíz a világ országairól, amit illik tudni
- Hajdú Pétert kirakták a Szigeten az RTL VIP-ból: Sebestyén Balázs kotyogta ki
- Ha erről a telefonszámról hívnak, tilos felvenni! Így dolgoznak a csalók az OTP nevében
- 5 kérdés, ami megmutatja, mennyire intelligens valaki - Hány igen válaszod lett?
- Hátborzongató, VV Anett mit hallucinált igazából: először mondta el, mi történt a teaszeánszon
Ha nem vagy megelégedve a mosolyoddal, fogaidat nem találod elég fehérnek, valószínűleg első lehetőségként a fehérítő fogkrémek jutnak eszedbe.
Hogy mennyire hatékonyak ezek a termékek, illetve nem okoznak-e kárt a fogaidban, arról dr. Benyőcs Gergelyt, a PreceDent Fogászati és Endodonciai Centrum vezetőjét kérdeztük.
Veszélyesek a fehérítő fogkrémek?
- Károsító hatásuk jórészt attól függ, hogy milyen módon fejtik ki hatásukat. Amennyiben a fogkrém abrazív - vagyis polírozó anyagokat tartalmaz -, fizikai úton fehérít, tartós használata a zománcsérülések miatt kerülendő. Amennyiben kémiailag fehérít a fogkrém hatóanyaga, abban az esetben legtöbbször átmeneti szerkezetváltozást idéz elő, viszont hosszabb távú, tartós használata ez esetben sem javasolt - magyarázza dr. Benyőcs Gergely.
A szakorvos szerint azonban nincs kifejezetten olyan összetevő a fehérítő fogkrémekben, melyet a csomagoláson megpillantva a polcon kellene hagynod a terméket. A gyanúra megalapozott okot adó összetevők alkalmazását ugyanis nem engedélyezik.
Hatásosak a fehérítő fogkrémek?
Dr. Benyőcs Gergely szerint a kizárólag abrazív hatású készítmények hatékonysága attól függ, milyen jellegű a fogon lévő elszíneződés. Mint mondja, a kémiailag ható készítmények nagyobb valószínűséggel érik el a kívánt eredményt.
- Ugyanakkor a fehérítő hatású fogkrémektől nem szabad szembetűnő, drasztikus változást várni. Erre a célra a legalkalmasabb, leghatékonyabb eljárásnak továbbra is a rendelő által kontrollált otthoni, és a rendelőben történő fogfehérítést tartjuk - tudjuk meg dr. Benyőcs Gergelytől.
Fogfehérítés rendelőben és otthon
Ha tehát komoly eredményt szeretnél elérni, érdemes ellátogatnod a fogorvosi rendelőbe, ahol a szakorvos számodra megfelelő - otthoni, illetve rendelőben végzett -, biztonságos és hatékony eljárást ajánl majd. Ezekről bővebben olvashatsz korábbi cikkünkben.
Előzd meg a fog elszíneződését!
A legjobb természetesen, ha sikerül megelőzni a fog elszíneződését: ennek érdekében kerüld - vagy legalább minimalizáld - a kávé, energiaital, fekete tea fogyasztását. Emellett pedig természetesen fontos, hogy naponta legalább kétszer alaposan moss fogat, használj fogselymet. Hogy milyen is helyes fogmosási technika, azt az alábbi videóból megtudhatod.
OLVASD EL EZT IS!

- bőrápolás
- fogfehérítés