Ez a legjobb fájdalomcsillapító
A Femina olvasói szerint
Melyik tablettára voksoltak a legtöbben? Ismerd meg online szavazásunk eredményét!

Ez is érdekelhet
beauty and style
Top olvasott cikkek

Ha napközben rád tör a fejfájás, vagy más jellegű fájdalom gyötör, legkézenfekvőbb bevenni egy tablettát. Ha azonban nem szedsz gyakran fájdalomcsillapítót, bizonytalan lehetsz azzal kapcsolatban, melyik igazán hatásos.

Cikkünkben egy kis segítséget nyújtunk: megmutatjuk, olvasóink melyik tablettát tartják a legjobbnak. Természetesen a lista nem teljes, hiszen a szavazásban csak öt ismert fájdalomcsillapító szerepelt.

A legjobb fájdalomcsillapító olvasóink szerint: Algoflex

Cikkünk írásáig összesen 980-an adták le szavazatukat a felsorolt öt fájdalomcsillapítóra. A verseny szoros volt, de 26%-kal az Algoflex nyert. Az ibuprofen-tartalmú tabletta láz és enyhébb fájdalmak csillapítására alkalmas, gyulladáscsökkentő hatású. A gyógyszer 400 mg-os, tíz és húsz darab tablettát tartalmazó kiszerelésben érhető el.

Második helyezett: Advil ultra

A második helyen 23%-kal az Advil Ultra végzett. Hasonlóan az Algoflexhez, ennek a gyógyszernek is az ipuprofen a hatóanyaga. Mivel folyékony formában tartalmazza azt, gyorsabb felszívódást biztosít. Az Advil Ultra tíz-, illetve húszdarabos kiszerelésben kapható.

A harmadik legjobb: Aspirin

Dobogós helyen végzett 22%-kal az Aspirin. Csakúgy, mint az ibuprofen-tartalmú készítmények, ez a gyógyszer is a prosztaglandinok termelődését gátolja a szervezetben - vagyis megakadályozza, hogy a fájdalomérzet az agyba érjen. Amellett, hogy csökkenti a fájdalmat, a vérrögök kialakulását is megakadályozza - így segít a szívroham és a stroke megelőzésében. Az Aspirin ma már számos formában - tabletta, rágótabletta, pezsgőtabletta - kapható.

A gyógyszerész a fájdalomcsillapítókról

Kattints az alábbi videóra, és hallgasd meg, milyen recept nélkül kapható fájdalomcsillapítókat ajánl a szakember.

Negyedik-ötödik hely: Panadol és Kalmopyrin

A negyedik-ötödik helyen holtverseny alakult ki: a Panadolra és a Kalmopyrinre a szavazók 15-15%-a adta le voksát. Előbbi hatóanyaga a paracetamol, melynek előnye, hogy éhgyomorra is szedhető. Általános fájdalomcsillapító, 12 és 24 darabos kiszerelésben kapható.

A Kalmopyrin tabletta hatóanyaga az acetilszalicilsav, a fájdalom és láz csillapítása mellett ízületi fájdalmak enyhítésére is szolgál. 12 darabos kiszerelésben vásárolhatod meg. Ha további információra vágysz azzal kapcsolatban, hogy melyik fájdalomcsillapítót pontosan mire érdemes szedned, kattints korábbi cikkünkre.

Ezt is szeretjük