3 fontos tanács cukorbetegeknek a Covid járvány alatt: diabetológus sorolta őket
Egyre többen tudják, hogy a cukorbetegségben szenvedők körében megnő a kockázata a koronavírus-fertőzéseknek, de nem csak ezt fontos tudni.

- A nyár legnőiesebb darabja a fehér nadrág: végtelen variációban elsüthető, így mindig felfrissíti a megjelenést »
- Az 57 éves Caroline az egyik leghíresebb ősz hajú modell, de a lánya szépségén is csak ámulni lehet: Mimi le sem tagadhatná édesanyját »
- Nőies, dús hatású frizurák, amiket nem ollóval készített a fodrász: divatos fazonok borotvával vágva »

- Mi Portugália fővárosa? 10 kvízkérdés Európa országairól, amit illik tudni
- 10 kérdéses villámkvíz a magyar gasztronómiáról: milyen töltelék van a Gundel-palacsintában?
- Rúzsa Magdi először mindhárom babájával egy fotón: már 4 hónaposak az ikrek
- Megmenthető Csősz Boglárka házassága? Milliárdos férje ezt nyilatkozta
- Az erős szexuális vonzalom 7 legfőbb jele - Már az ismerkedés során észreveheted őket
Köztudott tény, miszerint a cukorbetegség - legyen annak bármely típusa - fokozott rizikónak számít koronavírus-megbetegedés szempontjából. A diabétesszel küzdők nemcsak nagyobb eséllyel fertőződnek meg, de náluk könnyebben alakulnak ki súlyos szövődmények is.
Amennyiben Covid-fertőzötté válik egy cukorbeteg, fontos, hogy betartson pár fontos szabályt, ahogy a gyógyulása után is. Hogy mikre szükséges odafigyelnie a Covidból felépült cukorbetegnek, azt dr. Ferenczy Péter, a Cukorbetegközpont diabetológusa mondta el.
Nagyobb a fertőzésveszély
A cukorbetegek a magasabb vércukorszint miatt fogékonyabbak különböző fertőzésekre, így a koronavírusra is. Sajnos egy-egy megbetegedés - főleg, ha az lázzal, étvágytalansággal, hányással jár - könnyen felboríthatja a megfelelően beállított glükózszintet, ami nemcsak a diabétesz szempontjából veszélyes, hanem a Covid-fertőzés miatt is, ugyanis így könnyebben fordul súlyosabbra az állapot.

Statisztikák szerint a kórházban és intenzív osztályokon kezelt koronavírusos betegek jelentős része cukorbeteg, így számukra különösen fontos a megfelelő prevenció, a kellő terápia és az utánkövetés.
Gyógyulás után fontos a szorosabb kontroll
Sokan számolnak be arról - még a krónikus alapbetegséggel nem küzdők is -, hogy csak lassan épültek fel a fertőzésből, és a gyógyulás után sem érezték magukat 100%-osnak. Ez a cukorbetegekre fokozottan igaz, hiszen az ő szervezetük lassabban regenerálódik.

Gyors eredményt szeretnél?
Ha lehetséges, hogy megfertőződtél, de még nem mutatsz tüneteket, a 2 db-os Covid-19 Antigén gyorsteszttel 20 perc alatt tesztelheted magad és családod egyszerűen, kényelmesen mindössze 3 990 Ft-ért.
Bővebben itt olvashatsz a termékről.
Promóció
Felépülés után fontos a gyakoribb kontroll, főleg azért, mert könnyen előfordulhat, hogy ingadozóvá válik a vércukorszintjük, amit mihamarabb stabilizálni kell. Amennyiben hagyományos módon ez nehézségekbe ütközik, akkor nagy segítséget nyújthat a szöveti cukormonitorozó eszköz, mellyel felderíthetők az esetleges kilengések okai, így könnyebb beállítani, személyre szabni a terápiát - mondja dr. Ferenczy Péter, a Cukorbetegközpont diabetológusa.
Covid-oltás
A szakemberek felhívják a figyelmet a Covid elleni vakcina szükségességére, főleg a veszélyeztetett csoport tagjai számára - így cukorbetegeknek is, mivel náluk könnyebben alakulnak ki életveszélyes szövődmények a fertőzés következtében.

Az oltás a diabéteszesek számára is ajánlott, ám lehetséges oltási reakciókkal - úgymint hőemelkedés, a beadás helyén fájdalom vagy rossz közérzet és levertség - nekik is számolniuk kell. Amennyiben a vakcina után esetleg belázasodik, mérjen gyakrabban vércukorszintet, és ha kell, értesítse kezelőorvosát, mivel meglehet, ideiglenesen más dózisra vagy módosított kezelésre lesz szüksége.
10 reggeli, ami nem emeli hirtelen a vércukrot
A rostban, fehérjében, egészséges zsírokban gazdag reggelik segítenek a vércukorszint stabilan tartásában, hosszú távon teltségérzetet biztosítanak, ezért cukorbetegségben érintettek számára is fogyaszthatók.
(Képek forrása: Getty Images Hungary)
OLVASD EL EZT IS!

- egészség
- cukorbetegség