Ezzel a módszerrel már sikeresen kezelik a rákot: hivatalosan is áttörésnek minősítették

Remélik, hogy a gyógymód általánosan is alkalmazható lesz.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az áttörésnek minősített gyógymódok listájára vette fel az amerikai gyógyszerfelügyelet az észak-karolinai Duke Egyetem kísérleti módszerét az agydaganat egyik formájának, az agresszív glioblasztómának a kezelésére.

A CBS televízió nemrég egy riportban mutatta be a módszert, melynek lényege, hogy a gyermekbénulás vírusát közvetlenül a koponyában terjeszkedő daganatba juttatják.

Szinte teljesen eltűnt a daganat

A jelenleg is kezelés alatt álló 58 éves Nancy Justice-nál 2014 októberében állapítottak meg gliobasztómát, és az orvosok közölték vele: hét hónapja van hátra.

A tévé beszámolója szerint az asszonyt most kezelik a gyermekbénulás vírusával, az eljárás eddig sikeres, a daganat csaknem teljesen eltűnt.

Vírussal a rákos sejtek ellen

A kísérleti módszeren négytagú kutatócsoport dolgozik, ezer páciens vár arra, hogy önként alávethesse magát a poliovírussal történő gyógyításnak. Az ötlet, hogy a poliovírust próbálják meg felhasználni a rákbetegség leküzdésére, a csoport egyik onkológusától, Matthias Gromeiertől származik. Ő már 25 éve kísérletezik ezzel, próbálkozott kanyaró-, himlő-, és HIV-vírus alkalmazásával is, de azok egyáltalán nem hoztak eredményt. Gromeier szerint egyedül a gyermekbénulás vírusa képes megkapaszkodni abban a receptorban, mely minden rákos sejt felszínén megtalálható, és amely megakadályozza, hogy az immunsejtek felismerjék és elpusztítsák a ráksejtet.

Gromeier genetikailag átalakította a vírust, mely így nem okozhat bénulást vagy halált, mert egészséges sejtekben életképtelen. Nem így a daganatos sejtekben, melyekben méreganyagot bocsát ki, és ezzel megöli őket. Az orvosok szerint a vírus megfertőzi a tumort, amely így elveszíti a védőburkát, az immunrendszer pedig immár képes felismerni, megtámadni és elpusztítani a daganatot.

A rák 8 nagyon korai tünete, amire nem is gondolnál

Nézegess képeket!

Elolvasom

Második fázisába ért a kísérlet

Eddig 38 önkéntest kezeltek a poliovírussal. Ez a kísérleti kezelés úgynevezett első fázisa volt, most, hogy a gyógyszerfelügyelet az áttörésnek minősített gyógymódok listájára vette fel a módszert, megkezdődött a kísérlet második fázisa. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az eljárást 40 intézményben használhatják, több száz páciensen kísérletezhetnek vele. Ha ez is sikeres, akkor a gyógymód általánosan is alkalmazható lesz.

A kutatócsoport a laboratóriumban már azon dolgozik, miként alkalmazhatnák a gyermekbénulás vírusát más ráktípusok legyőzésében. Egereken már sikeres kísérleteket végeztek, de három-öt év kell még, hogy embereken is megkezdhessék a kísérleti terápiát.

Ezt is szeretjük