4 lelki ok a leggyakoribb nőgyógyászati betegségek mögött
Figyeld a tested jelzéseit, így időben ráismerhetsz az életedet blokkoló nehézségekre.
Figyeld a tested jelzéseit, hogy időben ráismerj az életedet blokkoló nehézségekre.
Pszichoszomatikus betegségről beszélünk, ha valamilyen hosszabb ideje fennálló, megoldatlan lelki probléma betegség formájában jelentkezik. Amikor a tested és a lelked közötti harmónia megbomlik, a probléma gyakran nőgyógyászati kórképek formájában jelentkezik.
Ha nem lépsz időben, a feldolgozatlan problémák komoly egészségügyi problémákat okozhatnak a szervezetedben, a nőiességedben.
Emlőrák - megromlott szülő-gyermek kapcsolat
Az anyaság fogalmával szoros összefüggésben állnak a női mell elváltozásai. A szakirodalom szerint a megromlott szülő gyermek viszony például emlődaganat formájában ölthet testet.
A súlyos betegséget egyaránt okozhatja, ha a nő egyfajta teherként éli meg az anyaságot, de az sem ritka, hogy egy édesanya képtelen feldolgozni, hogy a gyermeke kirepült a szülői házból. Szintén előfordulhat, hogy a saját szüleiddel kialakult nehézségek, a közöttetek húzódó, áttörhetetlen akadályok következtében alakul ki a mellrák.
Visszatérő hüvelyfertőzések - felgyülemlett stressz
A gombás vagy bakteriális nőgyógyászati fertőzések kínzó tünetei szinte minden nő számára ismerősek. Arra azonban ritkán gondolsz, hogy a kellemetlen, égő érzés hátterében akár lelki okok is meghúzódhatnak. Ha nehezen birkózol meg a mindennapi stresszel, a szervezetedben idővel felhalmozódik a kortizol nevű hormon. Ez megakadályozza a gyulladásgátló vegyületek termelődését, minek hatására gyengül az immunrendszered, és könnyebben alakulnak ki nőgyógyászati fertőzések.
Ha tehát gyakran okoz gondot számodra a hüvelygyulladás, fontos, hogy megpróbáld a stresszt levezetni. Érdemes választanod valamilyen mozgásformát, melyet rendszeresen végzel.
Ha kíváncsi vagy, mekkora esélyed van arra, hogy a stressz testi tüneteket okozzon, töltsd ki tesztünket!
Ciszta, mióma, daganat - visszautasítás, megaláztatás
A nőiességet a kismedencei részen található női nemi szervek szimbolizálják. Az ezen a területen kialakult elváltozások - ciszták, miómák vagy daganatok - vélhetően egy itt gyökerező pszichés problémára figyelmeztetnek. A szexualitással kapcsolatos megaláztatás, a visszautasítás vagy a nemi örömök tartós hiánya az együttlétet tudat alatt korlátozó betegségek kialakulásához vezethet. Szintén komoly következményekkel járhat, ha hosszas próbálkozás után sem sikerül a baba. Ilyenkor a folyamatos önvád miatt kialakulhatnak ciszták, miómák, daganatok, melyek egyes magyarázatok szerint a méh keserű gyümölcsét, a meg nem született gyermeket szimbolizálják.
Így kerüld el a méhnyakrákot!
Nőgyógyász szakértőnkkel készült videónkból megtudhatod, miért nem szabad elhanyagolnod az éves rákszűrést!
Meddőség - a félelmek elfojtása
A meddőség alapvetően nem betegség, jellemzően valamilyen testi vagy lelki probléma tünete. A sikertelen próbálkozás hátterében gyakran valamilyen nőgyógyászati rendellenesség áll. Sajnos az is előfordulhat, hogy orvosilag nehezen magyarázható, miért nem sikerül teherbe esnie a nőnek.
A szülői szereptől való elfojtott félelem, a saját szülővel való kapcsolat vagy korai gyermekkori traumák következtében is kialakulhat egy olyan szorongásos állapot, mely nagyban megnehezíti a fogamzást. A megoldást ilyenkor a félelmekkel való szembenézés jelentheti.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ebben sokat segíthet egy jó szakember, de az is fontos, hogy megpróbálj ellazulni, befelé figyelni. Önvád helyett szánj több időt olyan dolgokra, melyekben örömödet leled. A relaxáció, a jóga vagy a masszázs szintén sokat segíthet a feszült állapot feloldásában.
Cikkünk Jacques Martel Lelki eredetű betegségek lexikona című könyv segítségével készült.
OLVASD EL EZT IS!
- megelőzés
- daganat
4 rejtett lelki probléma a daganatok és a ciszták mögött
- nátha
- megfázás
4 rejtett lelki probléma az állandó nátha mögött
- menstruáció
- női egészség