Légrády Erzsébet elsőként kapott gyógyszerészdiplomát nőként - Ez a 8 nő keményen harcolt az egyenjogúságért

Ezeknek a nőknek hatalmas szerepe volt a magyar történelemben.

A magyar női egyenjogúság alakjai
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A női egyenjogúság kérdése, nem túlzás azt állítani, hogy több száz éve terítéken van. A "gyengébbik nem" háttérbe szorítása és negatív megkülönböztetése ugyanis napjainkban is probléma. Egyes területeken a nőknek még mindig harcolniuk kell az általános emberi jogokért és azért, hogy ne tulajdonként kezelve éljék az életüket. Ennek a kemény harcnak pedig megvannak a maga meghatározó alakjai. Ha szívesen olvasnál még híres feminista nőkről, kattints ide.

Ez a nyolc nő keményen harcolt az egyenjogúságért

Ebben a cikkben nyolc olyan nőt mutatunk be, akiknek hatalmas szerepe volt a hazai feminizmus szempontjából. Ők az első elismert magyar női tudósok, írók és politikusok. Lapozz, és ismerd meg a történetüket! 

VIII. Henrik szajhájának hitték, és testvérével is hírbe hozták - Sokáig tévesen ítélték meg Boleyn Annát

Az angol királynéról úgy tartották, laza erkölcsű és hűtlen feleség volt.

Elolvasom

(A képek forrása: MTI Fotóbank, A Nőkért Egyesület Honlapja)

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az anyaság témakörét boncolgattuk. Tényleg az anyukák a rossz, az apukák pedig a jó zsaruk? Magányosak az anyukák a mai világban? Milyen a munkába visszatérő anyák helyzete Magyarországon? Frusztrálóak az anyainfluenszerek? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ Semjén Nóra anyainfluenszer, valamint Fehér Ági, a Femina főszerkesztője és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük