Férfiruhát hordott és kalandos szerelmi életet élt: a különc bárónő íróként vonult be a történelembe

A francia írónő igencsak megosztó személyiség volt a 19. században.

George Sand élete
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

George Sand a 19. század egyik népszerű személyisége volt, de öltözködésével és viszonyaival kezdetben sokakat megbotránkoztatott.

A híres írónő sokáig férfiruhákat viselt, és számos férfival - köztük írókkal, politikusokkal - is szerelmi kapcsolatba lépett. A zeneszerző, Chopin sem bírt ellenállni a tehetséges, különc fiatal nőnek.

A különc írónő, George Sand története

Amandine Aurore Lucile Dupin néven született 1804-ben Párizsban. Gyermekkora nagy részében nagyanyjánál élt, ő nevelte fel az Indre megyei Nohantban. 1817-1820 közötti éveit azonban egy előkelő párizsi kolostorban töltötte, ekkor egy ideig úgy gondolta, apáca szeretne lenni, de nagyanyja betegsége miatt végül elhagyta a zárdát. 1822-ben hozzáment Casimir Dudevant báróhoz, akivel két gyermekük született, kapcsolatuk viszont gyorsan megromlott. 1831-ben elköltözött férjétől, és Párizsba utazott. Itt kezdődött karrierje és lázadó korszaka, ami miatt sokan felfigyeltek rá. Voltak, akiket egyenesen megbotránkoztatott, míg mások rajongtak érte és munkásságáért.

Olvasd el a különc Dudevant bárónő, vagyis George Sand kalandos életének részleteit!

Nézd meg, kik voltak a 20. század legbátrabb asszonyai!

A következő hölgyeket nem zavarta, hogy a férfiak vagy konzervatívabb nőtársaik kigúnyolták, megvetették, lenézték őket: bármire hajlandóak voltak, hogy elérjék céljaikat.

A 20. század legbátrabb asszonyai: kigúnyolták őket a férfiak, mégis küzdöttek a nők jogaiért

Nézegess képeket!

Elolvasom

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

(Képek: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük