18

Csak felnőtteknek!

Az általad letölteni kívánt tartalom a hatályos jogszabályok szerint a kiskorúakra káros hatással lehet. Ha szeretnéd, hogy az ilyen tartalmakhoz ne férjen hozzá kiskorú, használj szűrőprogramot!

Így változik meg a szex 50 felett – Nők meglepő, őszinte vallomásai

A menopauza nem a szexuális élet végét jelenti: sok nő számára éppen egy új, felszabadító korszak kezdete.

Így változik meg a szex 50 felett

A menopauza számos mentális, fizikai és érzelmi változást hozhat magával, és ezek a szexuális életre is hatással lehetnek. Az ösztrogén hiánya miatt a hüvely vékonyabbá, szárazabbá és kevésbé rugalmassá válhat, ami fájdalmat okozhat az együttlét során, és a libidó is változhat.

Bár sok szó esik arról, milyen kihívásokkal jár a szex menopauza után, megnyugtató lehet tudni: nem minden borús és reménytelen. Óriási tévhit, hogy ezt követően a nők „elveszítik” a szexualitásukat, és nem igénylik, nem élvezik a szexet. A HuffPost oldalán nők meséltek saját tapasztalataikról.

Így változik meg a szex 50 felett

„Pontosan tudom, mit akarok egy szexuális kapcsolatban.”

- Körülbelül 52 éves voltam, amikor elkezdődtek a tüneteim, és most már közel két éve vagyok posztmenopauzában. Amikor rendszertelenné vált a ciklusom, tudtam, hogy kezdődik a változókor. Utánanéztem a lehetséges tüneteknek, és a libidócsökkenés, illetve a hüvelyszárazság is szerepelt a listán. A legrosszabb számomra a hőhullám volt, de szerencsére nem kellett hormonpótlást alkalmaznom.

szex 50 felett
Fotó: Kraig Scarbinsky / Getty Images Hungary

Mindig is magas volt a libidóm, és fontos számomra a szex. A libidóm továbbra is magas, egészséges és biztonságos a szexuális életem, pedig szingli vagyok. Nem volt gondom a hüvelyszárazsággal, és nincs szükségem síkosítóra sem. Számomra az egyetlen változás az, hogy most már tudom, mit akarok és mit nem. Az élet túl rövid a rossz szexhez!

Ami meglepett, hogy elkezdtek vonzani a fiatalabb férfiak, pedig korábban mindig idősebbekkel randiztam. A menopauza óta és amióta szingli vagyok, minden partnerem fiatalabb nálam: 39 és 50 év közöttiek - mesélte az 59 éves Kim.

„Találkoztam egy férfival, aki ráébresztett: még mindig szexi, életvidám, vibráló nő vagyok.”

- Körülbelül 55 éves lehettem, amikor elkezdődött a menopauza. Azt vettem észre, hogy nem nagyon érdekel a szex, de nem tudtam, hogy ez a körülményeim miatt van – válás közepén voltam – vagy a menopauza miatt. A nőgyógyászom beszélt a hüvelyi atrófiáról és más középkorú nőknél előforduló problémákról, és én egyszerűen feladtam a szexet.

A cikk az ajánló után folytatódik

A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?

A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat. 

Biztosítsd be a helyed most!

Promóció

De 65 évesen randizni kezdtem egy úriemberrel, aki ráébresztett, hogy még mindig vonzó, élénk, szexi nő vagyok. Újra élvezetessé vált a szex! Nem tudom, hogy a menopauza miatt hittem azt, hogy már nem vágyom intimitásra, vagy a társadalmi elvárások miatt. Bárhogy is, készen állok a randizásra és erre az új fejezetre. Jöhet, aminek jönnie kell! - mondta a 67 éves Brenda.

„Most életem legjobb szexét élem.”

- Pár éve vagyok posztmenopauzában. Most életem legjobb szexét élem. Ennek nagy része az, hogy pontosan tudom, mit akarok. És jogot formálok arra, hogy kimondjam: ‘Ezt akarom, így akarom.’ És azt is: ‘Nem, ezt nem szeretném’ – akkor is, ha apróságnak tűnik.

Tudom, mit akarok és hogyan kérjem, határozottan, de jó értelemben. Szexcoachként nagy támogatója vagyok a maszturbációnak. Így megismered a tested, és ezt később könnyebb kommunikálni a partner felé - árulta el egy másik nő.

„A libidóm megugrott a menopauza alatt.”

- Nem voltak elvárásaim azzal kapcsolatban, hogyan változik majd a szexuális életem a menopauza után. Amikor fájdalmat tapasztaltam behatoláskor, sokáig nem derült ki, mi az ok, mert csak különféle síkosítókat próbálgattam. Később megtudtam, hogy ez nagyon gyakori, és könnyen kezelhető, ám gyakran aluldiagnosztizált probléma. Nálam helyileg alkalmazott hüvelyi ösztrogén oldotta meg a panaszokat, és azóta sem tért vissza.

A menopauza utáni szex nagyrészt ugyanolyan jó, sőt sokszor jobb, mint előtte. Ennek oka talán az önbizalom, a több tapasztalat, a jobb kommunikáció, az izgalmasabb partnerek és az is, hogy a gyerekeim már felnőttek - tette hozzá egy újabb megszólaló.

Miben lesz jobb az élet 50 felett? Nem csak a szex élvezetesebb

Számos változás következik be az ember életében ötven felett: a szakértők elárulták, milyen előnyei vannak ennek a korszaknak.

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary.

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük