Milyen a főnököd irodája? Ezt gondolja az alkalmazottakról

Ha megnézed, hogyan helyezkednek el a fő berendezési tárgyak, a főnök fejébe láthatsz.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A főnöki iroda berendezése sok mindent elárul arról, hogy tulajdonosa hogyan viszonyul az alkalmazottakhoz, és hol helyezi el őket magához képest - konkrétan és átvitt értelmében is. Ezért már az állásinterjún megbizonyosodhatsz arról, ő-e az az ember, akivel szeretnél együtt dolgozni. Egy kutatás szerint például azokról a főnökökről, akik nem emeltek íróasztalbástyát, úgy gondolták alkalmazottaik, hogy igazságosabbak, jobban odafigyelnek mások véleményére, igazságosabbak és kevésbé részrehajlók.

Az iroda berendezésekor több eszköz is rendelkezésére áll, hogy hatást gyakoroljon az alkalmazottakra. A székek elhelyezésétől, méretétől és az asztal alakjától kezdve addig, hogy a belépő milyen messzire áll meg az asztaltól, vagy hogyan helyezkedik el a nyílászárókhoz képest. Nézd meg, milyen eszközök milyen magatartásról árulkodnak!

Akinek az irodáját az egyik oldalon üveg övezi, az megbízik a kollégáiban, és nem fél attól, hogy kiszolgáltatottá válik, ha látják munka közben.

Ha szembe ülteti, konfrontatív pozícióba, ahol az íróasztal is barikádot képez, a főnök nyomást gyakorolhat alkalmazottjára, és éreztetheti vele, hogy ki uralkodik.

Az alacsonyabb asztal nem képez barikádot, és az egymás mellett elhelyezkedés nem generál versengést. Aki így rendezi be az irodáját, az partnerként számít a munkatársaira.

Viszont az, aki az irodájába lépőt a nyitott ajtónak háttal ülteti le, vagy olyan helyre, ahol járkálnak mögötte, megfosztja beszélgetőtársát a biztonságérzettől.

Az a főnök, aki mellé le lehet ülni, kollégájának egyenrangúságát ismeri el. Ha partnerét magától jobbra ülteti le, ezzel pluszhatalomhoz juttatja őt.

A székek felépítésében több jel is a főnök felsőbbrendűségét hangsúlyozza. Ilyen az, ha a széken kerék vagy karfa van, míg a partnerén nincs, de elég, ha csak magasabban helyezkedik el.

Aki az asztalfőn ül, az mindig bátrabban kommunikál, és a többiek is elismerik a tekintélyét.

A hosszú asztal távolságot teremt az emberek között. Még erősebb gesztus, ha a főnök távolra helyezi az íróasztalától a látogatói széket - társasági vagy nyilvános zónába -, mivel ezzel le is fokozza a beosztottat.

Manipulál a főnököd?

Gyanakszol, hogy a főnököd nem egészen nyíltan kommunikál veled, hanem hátsó szándékai vannak? Az ember gyakran ad nyomatékot mondanivalójának bizonyos gesztusokkal, melyek megváltoztathatják a beszélgetőpartner véleményét. Nézd meg, melyek a leggyakoribbak!

10 jel, hogy manipulálnak

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük