Azt, hogy napjainkban milyen meghatározóvá vált a rákos megbetegedések számának növekedése, szinte mindenki a saját bőrén tapasztalhatja meg, hiszen sajnos egyre kevesebb az olyan család, melynek tagjai ne kényszerültek volna már rá az alattomos kórral való szembenézésre.
A rákot azonban meg lehet előzni, és meg lehet belőle gyógyulni, amit az először 2000-ben, Párizsban megrendezett rákellenes világkongresszus is hangsúlyozni akart azzal, hogy február 4-ét Rákellenes Világnappá nyilvánította, felhívva a figyelmet arra, hogy világméretű összefogásra van szükség, annak eszméje pedig, hogy rettegett kór ellen lehet és kell is küzdeni, éljen ott mindenki gondolataiban és szívében.
A megelőzésre és a szűrővizsgálatokra egyre nagyobb hangsúlyt kell helyezni, legalább ilyen fontos azonban az önvizsgálat, az orvosok szerint ugyanis a rákos betegek fele megmenthető lenne, ha a tüneteket időben felismernék, és kezelni tudnák. Éppen ezért életmentő lehet a legkorábbi jelek felismerése: bár más is jelezheti a betegséget - így minden gyanús testi változást érdemes orvossal kivizsgáltatni -, a következőkre különösen érdemes figyelned. Megijedned nem kell, hiszen más problémát is jelezhetnek, menj azonban mindenképpen orvoshoz, hogy kizárhassátok a nagyobb bajt. Kattintsd végig a képeket!

Emésztőrendszeri problémák
Az olyan problémák, mint a puffadás, a jelentősebb fogyás, a hányinger, a rossz étvágy vagy a túl gyorsan kialakuló, kellemetlen teltségérzet mind jelei lehetnek az emésztőrendszeri daganatoknak, a puffadás, illetve az alhasi feszülés, fájdalom pedig nőgyógyászati daganatra is utalhat.

Gyakori fertőzések és láz
Ha egyszer-kétszer beteg vagy a téli időszakban, azt akár a legyengült immunrendszer is okozhatja, ha azonban egyre sűrűbben tapasztalod a lázzal járó fertőzéseket, amikből nehezen is gyógyulsz ki, mindenképpen vizsgáltasd ki magad alaposabban, ugyanis hasonló jelei lehetnek akár a leukémiának is.

Szédülés és fejfájás
Ha gyakran szédülsz, és egyre többször fáj a fejed, ne bagatellizáld el a tüneteket, ugyanis komoly problémát is jelezhetnek. Menj el mielőbb orvoshoz, hogy kizárhassátok a rosszindulatú elváltozást, és megoldást találjatok a figyelmeztető jelekre.

Rekedtség és légszomj
Ha állandósuló rekedtséget tapasztalsz, amiről tudod, hogy nem fertőzés, megfázás miatt alakult ki, nyelési nehézségekkel küzdesz, vagy a szokásosnál jóval hamarabb elfáradsz, gyakran zihálsz, és van légszomjad, minél előbb keresd fel orvosodat.

Krónikus fáradtság
Ha nem a stressz, a fokozott terhelés vagy éppen az alváshiány okozza, a fáradtság, a levertség és az általánosan rossz közérzet is a korai jelek közé tartozik.

Duzzanatok, csomók
Egyértelmű, sok esetben azonban akár korai jel is lehet a duzzanatok, csomók megjelenése, melyek észrevételében szintén komoly szerepe van az önvizsgálatnak. A mellekben található csomók persze jóindulatúak is lehetnek, illetve egy nyirokcsomó-duzzanat is jelezhet számos más problémát, mindenesetre fordulj mielőbb orvoshoz, ha ilyen tapasztalsz.

Bőrelváltozások
A bőrön megjelenő rákos elváltozások már igen korán, kezdeti stádiumban is láthatóvá válnak, ezért nagyon fontos, hogy rendszeresen ellenőrizd magad, például figyeld a gyanús vagy új anyajegyeket, légy résen, ha nem gyógyuló sebekkel, fekélyekkel találkozol, emellett a szemeden, illetve a nyálkahártyán is figyeld a gyanús foltokat, változásokat. Minderről ide kattintva olvashatsz bővebben.
Fotó: pixshark.com
Több a C-vitamin bennük, mint a citromban
Íme, hat táplálék, amit fogyassz gyakrabban az erős immunrendszerért. Nézd meg a képeket!
Több a C-vitamin bennük, mint a citromban
Nézegess képeket!
Elolvasom