Egy középkori torony tetején áll a leghihetetlenebb olasz minipark: az építményen tölgyfák nőnek

A város fölé magasodó, magyaltölgyekkel ékesített torony igazán különleges látványt nyújt.

lucca torre guinigi
Húsvéti tojásvadászat
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Nem véletlen, hogy Olaszország világszerte rengeteg rajongót tudhat a magáénak. Talán túlzásnak tűnik, mégis igaz, hogy a csizma minden négyzetcentije tele van szépséggel, kultúrával, művészetekkel, felejthetetlen látnivalókkal. Akit egyszer meglegyintett a híres olasz életérzés, többé nem nagyon tud szabadulni tőle, és még ennél is valószínűbb, hogy egyáltalán nem is akar.

Toszkána különösen kedvelt célpont az utazók körében, a festői borvidékeken túl olyan nagyágyúk találhatók itt, mint Firenze, Pisa, Siena vagy Lucca. Utóbbi talán kevésbé ismert, mint a reneszánsz bölcsőjének tartott Firenze, de így is bővelkedik a különleges látványosságokban, amelyek között kifejezetten meghökkentő lehet a város fölé magasodó, középkori lakótorony, melynek tetején magyaltölgyek nőnek.

Gyönyörű kilátás a lombok alól

Minden óvárosokba szerelmes turista jól tudja, hogy mekkora kincset jelent az egész napos gyaloglás során egy-egy árnyas park, ahol az ember a környezetben gyönyörködve egy kicsit megpihenhet. A Luccában található Torre Guinigi tetején lévő minipark, ha ejtőzésre nem is, gyönyörködésre mindenképp alkalmas, a kilátóként üzemelő torony tetejéről ugyanis remek panoráma nyílik a városra és az azt körülölelő hegyekre is.

A bámulatos panorámáért és a nem mindennapi kis kertért a torony belsejében 230 lépcsőt kell leküzdeniük a kalandoroknak, akik a fák lombjai alól szemlélve a bájos várost valószínűleg minden fáradtságot elfelejtenek.

Versengő családok középkori tornyai

A Torre Guinigi, ami ma Lucca egyik jelképe és kihagyhatatlan attrakciója, nagy múlttal bír. Egyike azoknak a tornyoknak, amelyek több évszázadot átvészelve ékesítik a várost. Az 1300-as évek második felében épült a névadó Guinigi család részére. A Guinigik gazdag kereskedők révén Lucca vezető előkelőségeihez tartoztak, pompás otthonaikat a mai via Sant' Andrea és a Via Guinigi környékén húzták fel.

A 14. században számos torony tarkította Lucca egét, a harangtornyok mellett a vagyonos családok saját famíliájuk erejét, tekintélyét szimbolizáló építményeket is emeltek, és azon versengtek, hogy kié lesz a magasabb. A valamivel több mint 44 méteres Torre Guinigi különlegessége azonban a magyaltölgyekben rejlett. Hogy pontosan mikor alakították ki rajta az apró, panorámás kertet, nem tudni biztosan, azonban az 1600-as években már szerepelt egy várost ábrázoló rajzon.

A cikk az ajánló után folytatódik

Az örökzöld fák állítólag az újjászületést jelenítették meg, feltételezések szerint a város megújulását a család vezetése alatt. Paolo Guinigi 1400-tól 1430-ig uralkodott Luccában. Egy népszerű helyi legenda szerint ő ültette a torony tetején lévő legmagasabb tölgyet, és amikor 1432-ben kegyvesztettként, a milánói herceg paviai kastélyában meghalt, a fa lehullajtotta az összes levelét.

A torony tetején lévő kis park kiöregedő fáit persze cserélik. Napjainkban belépőjegy megváltását követően lehet feljutni a tetőre. A torony tetején virtuálisan is körül lehet nézni itt.

...in cima alla Torre Guinigi <3 Lucca Photo credits: Marco Ruocco.

Közzétette: Paradiso...Toscana – 2018. augusztus 20., hétfő

Lucca ideális egynapos kiruccanás Pisából vagy akár Firenzéből. Többek között középkori eredetű óvárosáról és városfaláról ismert, utóbbi a második leghosszabb Európában, tetején sétálni is lehet. A város lelke az ellipszis formájú Piazza dell'Anfiteatro, ami egy római kori amfiteátrum felett került kialakításra. Itt egy virtuális sétát is lehet tenni a téren.

A középkorban megállt az idő a kis olasz faluban

A nagyjából félúton Bologna és Firenze között fekvő Borgo La Scola olyan, mintha egy időutazás során a középkorba csöppent volna az, aki ide ellátogat. Macskaköves utcák és jellegzetes kőépületek őrzik a régi korok emlékét. A környéken számos hasonló falu büszkélkedhet ilyen látképpel, ám La Scolában maradtak meg a legjobb állapotban és legnagyobb számban ezek a házak.

A középkorban megállt az idő a kis olasz faluban: La Scola minden centije maga a történelem

Aprócska, ám annál gyönyörűbb kis ékszerdoboz La Scola Olaszországban.

Elolvasom

( Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük