6 dolog, amit soha nem lenne szabad a repülőgépen csinálni: kínos következményei lehetnek
Ezeket ne csináld, ha repülővel utazol, különben kellemetlen helyzetbe kerülhetsz!
Ha valaki repülőútra készül, nem csak azzal kell tisztában lennie, mekkora és milyen tartalmú csomagot vihet fel a fedélzetre, még számos apróság tudatosságot igényel az utazás során a biztonság érdekében.
Korábbi cikkünkben olvashattál arról, hogy mik azok a dolgok, amiket a stewardessek egyetlen pillantásból megfigyelnek rajtad, és akár szóvá is tehetnek.
Amit a repülőgépen tilos csinálni
A repülés egyesek számára felszabadító élmény, mások azonban kifejezetten nagy stresszként élik meg, ám egy biztos: a következő szabályokat érdemes betartani, ha nem akar az utas kellemetlen helyzetbe kerülni a fedélzeten.
Alkoholfogyasztás
A repülés során érzett stressz oldására sokak számára kézenfekvő megoldásnak tűnik egy-két ital legurítása, ám ez kimondottan rossz ötlet. Az alkoholbíró képesség jelentősen változik a fedélzeten az eltérő légnyomás miatt, sokkal kevesebb mennyiség fogyasztása elegendő az ittas állapot gyors eléréséhez.
Dohányzás
Valószínűleg a többség számára egyértelmű szabály, hogy a dohányzás szigorúan tilos a fedélzeten, a légiutas-kísérők mégis számos alkalommal kapják rajta a rendbontó utasokat. Hiába nehéz kibírni a 8-10 órás utat, a rossz szokás kifejezetten tűzveszélyes, egészségkárosító, és a repülőgép működését is zavarhatja, ezért a szabályszegés letartóztatást vonhat maga után.
Kontaktlencse
A repülés során a fedélzeti levegő szárazabb, ami akár irritálhatja a szemet is. Hosszabb út esetén javasolt az utazóknak a kontaktlencsét szemüvegre cserélni, emellett szemcsepp használata is indokolt lehet.
Hosszú, mozdulatlan ülés
A repülés közben lassul a vérkeringés, és megnő a trombózis kockázata, különösen, ha hosszabb ideig mozgás nélkül tölti az ember az utat. Időnként érdemes ezért felállni és egy pár lépést megtenni a kabinban, esetleg a lábfejet tudatosan átmozgatni néhány gyakorlattal akár ülve is.
A trombózisveszély elkerülése érdekében ajánlott lengébb, bővebb szabású, kényelmes ruhát választani, vérkeringési problémák fennállása esetén kompressziós zokni vagy harisnya viselése is megfontolandó. A ruhadarabok megválasztására kellő figyelmet kell fordítani.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Felállni, amikor nem szabad
Bár egy kis átmozgatás nem árt néha, tilos felállni addig, amíg a biztonsági öv jelzése be van kapcsolva. Nemcsak a levegőben, veszélyhelyzet esetén, de a földet érést követően is mindig meg kell várni a szabad jelzést az övek kikapcsolása és a felpattanás előtt.
Szénsavas italok fogyasztása
A légnyomásváltozás felerősítheti a puffadásos tüneteket is, ezért néhány élelmiszert érdemes kerülni a fedélzeten, ha nem akar az ember kínzó hasi panaszokkal érkezni az üdülésére. Már a szénsavas italok is erősítik a kellemetlenségeket, de a felfúvódást okozó ételek választását sem javasolják, már az utazás előtti órákban sem.
Ezért jobb, ha nem rendelsz vizet a repülőn: légiutas-kísérők mesélnek kulisszatitkokról
Légiutas-kísérők avatnak be fedélzeti titkokba és mindenféle repülős érdekességbe.
Elolvasom(Képek: Getty Images Hungary.)