147 ezer nyaralásra: az átlag ennyit költ ma itthon
Az átlagnak nyolc nap pihenésre futja.
A Budapest Bank legfrissebb, reprezentatív felmérésének eredményeiből kiderült, mennyi pénzt szánnak a magyarok nyaralásra, mennyi időt töltenek pihenéssel, illetve miként költekeznek, amikor utaznak.
A statisztikák szerint nem változtak érdemben a hazai internetező lakosság nyaralási szokásai a tavalyi évhez képest, számolt be az MTI, mégis érdekes, hogyan pihen a legtöbb magyar.
Így nyaralnak a magyarok
A magyarok több mint fele a nyári főszezonban, június és augusztus között, legtöbben júliusban vagy augusztusban mennek nyaralni átlagosan nyolc napra, és háztartásonként átlagosan 147 ezer forintos költségkerettel kalkulálnak. Idén is a magyarok kétharmada utazik el pihenni. Háromnegyedük belföldön is nyaral, elsősorban a Balatonnál, 35%-uk pedig külföldre - főleg európai országokba - is eljut.
A kutatás szerint a nyaralók kétharmada két- vagy háromfős, negyedük pedig négyfős vagy annál is nagyobb társaságban kapcsolódik ki. Aki nem megy nyaralni, az elsősorban a pénzhiányra hivatkozott, 75%-uk, egyharmaduk pedig szabadidő híján hagyja ki idén a pihenést.
A válaszadók 31%-a 200 ezer forintnál is többet fordít a nyaralásra, elsősorban a külföldön vagy a hosszabb ideig nyaralók.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A magyarok háromnegyede az előre spórolt pénzét, harmada pedig az aktuális havi jövedelmét is felhasználja a költségek finanszírozására. Az adóváltozások nyomán a cafeteria-elemek, mint például a SZÉP-kártya és az Erzsébet-utalvány aránya azonban jelentősen csökkent a pihenés finanszírozásában. Idén ugyanis a korábbi 26% helyett csak 19% használja fel ezeket ilyen célra, és a kiadások mindössze 9%-át fedezik ebből. A válaszadók 6%-a hitelt is igényel a szükséges összeg pótlására.
Idén a nyaralás alatt a magyarok döntő többsége, 87%-a a tavalyi évhez hasonlósan elsősorban készpénzzel fizet, míg a bankkártyát az utazók 57%-a veszi elő.