Magyarország az 5. legjobb hely a világon: tudd meg, milyen szempontból!
Létezik a turizmusnak egy olyan típusa, melyben szinte elsők vagyunk.
Magyarország is részt vett a világ egyik legnagyobb turisztikai szakkiállításán, a berlini nemzetközi idegenforgalmi vásáron márciusban, ahol hazánk a föld alatti vízkincsekre és az egészségturizmusra helyezte a hangsúlyt.
Szakértők szerint a több hetes nyaralást egyre inkább kiütik a nyeregből a rövidebb utak, ez alól egyedül az egészségturizmus a kivétel. Egyre többen áldoznak természetes gyógyulásra és egészségmegőrzésre, Magyarországnak pedig érdemes ezt kiaknáznia, hiszen a világ ötödik gyógyvízhatalma.
Kitörési lehetőség
Az egészségturizmus a kitörés lehetőségét hordozza, hiszen szerte a világon megfigyelhető, hogy a több hetes nyaralás helyett inkább rövidebb utakat választ a közönség, e tendencia alól pedig egyedül az egészségturizmus a kivétel, mert megelőzésre vagy egy-egy kúrára továbbra is szívesen fordítanak akár heteket a vendégek - mondta az MTI-nek a berlini kiállításon Sztojanovits Kristóf, a Magyar Turizmus Zrt. németországi és svájci piacért felelős igazgatója.
Sztojanovits szerint korábban az emberek évente egyszer mentek üdülni, de akkor hosszabb időre, két-három hétre, manapság viszont inkább gyakrabban ruccannak ki, de csak rövidebb időre, ráadásul az időtöltés is sokat változott, a pihenést és városnézést kiegészítik az aktívabb programok, kirándulni és sportolni is akarnak, és operába, színházba is szívesen mennek.
A világ legjobbjai között
Európa nyugati felén inkább a wellnesshotelek és a spák által nyújtott szolgáltatások a jellemzőek, Közép- és Kelet-Európában viszont a gyógymódokra épülő szolgáltatások a népszerűbbek.
Magyarország adottságai pedig éppen megfelelnek az igényeknek: Európában ugyanis Izland után a második helyen állunk, az ország területének 80%-a alatt vannak gyógyvízforrások, világviszonylatban pedig e tekintetben az ötödikek vagyunk: Új-Zéland, Japán, Olaszország és Izland előz meg minket csupán.
Utóbbiak pedig - Olaszország kivételével - kevésbé megközelíthetőek az európai turisták számára, mint Magyarország. Ezért is érdemes kiaknázni a lehetőséget, hiszen a források adottak, csupán a szolgáltatásokat kell hozzájuk igazítani. Ráadásul a gyógyturizmus nem szezonális, nem kötődik feltétlenül évszakhoz, így egész évben jól jövedelmező lehet.
2020-ra elsők lehetünk
A tavaly közzétett turizmusfejlesztési stratégia szakmai vitairatából kiderült, hogy a legtöbben az egészségturizmusban látják a jövőt: az új stratégia legfőbb célja, hogy 2020-ra első számú egészségturisztikai célpont legyen Magyarország Európában.
Itt a legerősebb a Föld energiája: képeken a 10 legpozitívabb hely Magyarországon
Nézegess képeket!
ElolvasomA terv központi eleme a termálvízkincsre épülő egészségturizmus, valamint az ahhoz kapcsolódó orvosi szolgáltatások fejlesztése. A célok eléréséhez javítani kell a versenyképességet, szükség lesz munkahelyteremtésre, a turizmusban rendelkezésre álló források megszerzésére, valamint a turisztikai kis- és középvállalkozások piaci pozíciójának erősítésére.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
A fejlődés már most látható, sokak szerint a válság legyőzésében is nagy szerepe lesz a gyógyturizmusnak: a gyógyszállodák kihasználtság tavaly például kiemelkedő volt: a szobák igénybevétele átlagon felüli, 46%-os lett.
Melyik a kedvenc fürdőd az országban?
OLVASD EL EZT IS!
- hotel
- wellness