Kevesen választják ezt a hazai úti célt, pedig elképesztően izgalmas - Kocsonyafesztivál, éjszakai fürdőzés és urbex
Miskolc sajnos sok embernek kiesik a „megnézendő helyek” listájáról, pedig hihetetlenül sokszínű programok várják a turistákat egész évben.
Miskolc talán nem az első számú desztináció, amikor a hazai turizmusra gondol az ember. Bár a miskolctapolcai barlangfürdő még mindig rengeteg embert vonz, valójában ennél sokkal több van ebben a városban.
Egy kétnapos sajtóút erejéig most végre mi is megtapasztalhattuk, Miskolc mennyi sokszínű programmal várja az odalátogatókat.
Egy élménydús hétvége Miskolcon
Utunkat hol máshol kezdhettük volna, mint a miskolci Kocsonyafesztiválon, ami idén 25. alkalommal került megrendezésre, ezúttal a Valentin-napi hétvégén. Az eseményen mintegy 230-240 ezer ember fordult meg, megtöltve a belváros utcáit, tereit, koncerthelyszíneit.
Karneváli hangulatú felvonulás, ünnepélyes megnyitó és rengeteg békamaskarába öltözött felvonuló – a fesztivál fergeteges hangulattal robbant be, majd három napon át négy színpadon, egészen késő estébe nyúlóan szórakoztatta a közönséget. Az Irie Maffia buliján mi is ott csápoltunk, majd tovább folytattuk a bulizást a miskolctapolcai Ellipsum Fürdőben, ahol Valentin-nap alkalmából zseniális éjszakai fürdőzésben volt részünk.
A második napot pálinkával, malacperzseléssel és élő zenével indítottuk, majd tovább robogtunk Lillafüredre, ahol megcsodálhattuk a Hotel Palota varázslatos hangulatát. Nos, a kastélyszálloda impozáns kinézeténél csak az általuk felszolgált ételek arattak nagyobb sikert. A hotelbe belépve azonnal eldöntöttem: ide biztosan visszatérek még.
Hétvégénk utolsó állomása a Sziklába vezetett, ahol életem első urbex túráján vehettem részt. Akit – hozzám hasonlóan – érdekelnek a misztikus történetek, nem bánja, ha kicsit poros lesz a kabátja, és gyerekként imádott bunkert építeni, az semmiképp se hagyja ki ezt a programot.
Ahogy a videók is mutatják, egy igazán színes hétvégét tölthettünk el Miskolcon. Akinek eddig ugyanúgy kiesett a perifériájából ez a város, mostmár bátran ajánlom, hogy tűzze fel a bakancslistájára.
Az ország egyik legmesésebb panorámájában gyönyörködhetsz – 6 képeslapra illő Balaton-felvidéki kirándulóhely
Közeledik a tavasz, ébred a természet, itt az ideje a kirándulásnak.
Elolvasom
A bennünk élő nők - Hol az egyensúly a megfelelés és az önazonosság között?
A 21. századi nő minden szerepben helyt áll: dolgozik, édesanya, társ, barát, gondoskodó, és közben próbál önmaga is maradni. Hogyan lehet lavírozni a rohanó mindennapok, a teljesítménykényszer és a saját lelki békénk között? Hogyan találjuk meg az egyensúlyt szerepeink között? Erős Antónia és Pokorny Lia beszélgetnek június 1-jén a MOMkultban arról, mit jelent ma nőnek lenni: hogyan lehet egyszerre helyt állni a munka, a család és a saját vágyak világában, miközben megőrizzük önmagunkat, belső erőnket és harmóniánkat.
Promóció
(Videók forrása: Femina/Bassa Mirtill)











