Veszélyesebbek Csernobilnál, mégis alig hallunk róluk: 8 hely a világban, ahol levegőt venni is halálos

Nem Csernobil az egyetlen hely a világban, ahol a mai napig nagyon magas a radioaktív sugárzás.

Legradioaktívabb helyek a világban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az atomenergia nélkül ma már elképzelhetetlen lenne a világ, hiszen az elektromosság létrehozásának egyik leghatékonyabb módja, de sok hadseregben is alkalmazzák. A nukleáris technológiának viszont megvannak a maga hátrányai, és sajnos ennek legtöbbször az ártatlan emberek isszák meg a levét.

Csernobilról már valószínűleg mindenki hallott, hiszen az ukrajnai atomerőműből az 1986. április 26-án történt robbanás következtében annyi radioaktív sugárzás szabadult fel a levegőben, hogy a környéket teljesen lakhatatlanná tette, és emberek tömegeinek halálát okozta.

A világ legradioaktívabb helyei

Sajnos a világban nem Csernobil az egyetlen, ahol nagyon veszélyes még a levegővétel is. Bár ezekről sokkal kevesebb szó esik, az itt mért adatok jóval meghaladják az egészségügyi határértékeket úgy, hogy emberek ezrei élnek a közelükben. A radioaktív sugárzás nagy dózisban a sejtek mutációjához és pusztulásához vezet, hatására nagyobb az esélye a daganatos megbetegedések kialakulásának és a korai halálnak.

Az anyaság kihívásai cukormáz nélkül

A Femina Klub júniusi vendége Ráskó Eszter humorista lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között az anyaság és a nőiség kihívásairól beszélget. Vajon létezik-e recept a gyerekneveléshez? Miért olyan káros a tökéletes anya mítosza? Hogyan lehet az önazonosság és az önfelvállalás révén a nőknek felvértezni magukat a 21. századi normákkal szemben?

További részletek: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. június 3. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

(Képek forrása: Getty Images Hungary, Wikipédia, Twitter)

Ezt is szeretjük