Veszélyesebbek Csernobilnál, mégis alig hallunk róluk: 8 hely a világban, ahol levegőt venni is halálos
Nem Csernobil az egyetlen hely a világban, ahol a mai napig nagyon magas a radioaktív sugárzás.
Az atomenergia nélkül ma már elképzelhetetlen lenne a világ, hiszen az elektromosság létrehozásának egyik leghatékonyabb módja, de sok hadseregben is alkalmazzák. A nukleáris technológiának viszont megvannak a maga hátrányai, és sajnos ennek legtöbbször az ártatlan emberek isszák meg a levét.
Csernobilról már valószínűleg mindenki hallott, hiszen az ukrajnai atomerőműből az 1986. április 26-án történt robbanás következtében annyi radioaktív sugárzás szabadult fel a levegőben, hogy a környéket teljesen lakhatatlanná tette, és emberek tömegeinek halálát okozta.
A világ legradioaktívabb helyei
Sajnos a világban nem Csernobil az egyetlen, ahol nagyon veszélyes még a levegővétel is. Bár ezekről sokkal kevesebb szó esik, az itt mért adatok jóval meghaladják az egészségügyi határértékeket úgy, hogy emberek ezrei élnek a közelükben. A radioaktív sugárzás nagy dózisban a sejtek mutációjához és pusztulásához vezet, hatására nagyobb az esélye a daganatos megbetegedések kialakulásának és a korai halálnak.
Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?
Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. január 7. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
(Képek forrása: Getty Images Hungary, Wikipédia, Twitter)
OLVASD EL EZT IS!
- csernobil
- évforduló
35 éve történt a csernobili atomkatasztrófa: ritkán látott fotókat mutatunk
- japán
- atomkatasztrófa