Durva dolgot titkolnak el az utasok elől: a biztonságukat kockáztatják!
Szomorú tényeket árultak el a mérnökök.
- Palvin Barbi a laza sikket kedveli: így öltöznek a modellek a szimpla hétköznapokban »
- Veszélyes szépségtrendek terjednek az interneten: ezeknek a kipróbálását senkinek sem javasoljuk »
- A legcsinosabb egyrészes fürdőruhák a szezonban, amikben szuper nőies lehetsz a strandon: divatos fazonok árakkal és lelőhelyekkel »

- Soma lányának esküvői fotója: a 29 éves Hanna különleges menyasszony volt
- Kvíz! Emlékszel az általánosban tanult versekre? 8 idézet szerzőjére kérdezünk rá
- Kvíz! Átmennél most az elsősegélyvizsgán? 8 kérdés, amire nem csak a jogsi miatt kell tudni a választ
- Gyönyörű kis tó Budapesttől egy karnyújtásnyira: homokos stranddal és jó hangulattal vár a Domonyvölgyi-víztározó
- A 47 éves Egerszegi Krisztina friss fotókon: ezzel foglalkozik ma az ötszörös olimpiai bajnok
Ahogy arról december elején a Telegraph Travel is beszámolt, a repülőgépmérnökök egyesült erővel szeretnék felhívni az utazóközönség figyelmét arra, hogy a légitársaságok a költséghatékonyság jegyében biztonságukon spórolnak, ezáltal pedig azt kívánják elérni, hogy utóbbiak hozzáállása globális szinten is változzon.
Az Aircraft Engineers International - AEI -, vagyis a Repülőmérnökök Nemzetközi Szövetsége egy, a tavaly decemberben lezuhant AirAsia szerencsétlenségéről szóló jelentéssel kapcsolatban fogalmazta meg véleményét.
Van, ami fontosabb a biztonságnál?
A 30 országból csaknem 40 ezer szakembert képviselő szervezet azzal vádolja a légitársaságokat - persze nyilván nem azt állítják, hogy ez mindegyikre igaz lenne -, hogy életeket kockáztatnak a spórolás jegyében, utóbbi ugyanis jóval kiemeltebb szempont számukra, mint a biztonság.
Úgy vélik, az légiközlekedés képviselői nem tanulnak a repülőgép-szerencsétlenségekből sem, a jövőben pedig még több baleset várható, ha nem változtatnak a hozzáállásukon az egész iparág érdekében, legyen szó a műszaki feltételek javításáról, a felülvizsgálatok hatékonyabbá tételéről, a legénység képzéséről vagy éppen a pilótákra gyakorolt nyomás csökkentéséről a szinte betarthatatlan menetrendek megváltoztatásával.
El lehetne kerülni a tragédiákat
Az Indonesia AirAsia 8501-es, Surabayából Szingapúrba tartó járat a Jáva-tenger felett tűnt el tavaly decemberben a radarok képernyőjéről 162 emberrel a fedélzetén. A később megtalált fekete doboz tanúsága szerint a szerencsétlenséget feltehetően műszaki hiba, illetve a legénység erre való reakciójának együttese okozta.
Bár a légitársaság, illetve más társaságok is tettek a biztonság növelésére vonatkozó kijelentéséket és ígéreteket a tragédia után, az AEI szerint ezeket a jövőben érdemes lenne még komolyabban venni, amit az utasok figyelmeztetésével szeretnének nyomatékosabbá tenni.
OLVASD EL EZT IS!

- közlekedés
- közösségi közlekedés