Így még sosem láttad a Lánchidat: 100 éve omnibuszok taposták az ikonikus hidat

A Széchenyi lánchíd viharos és békés időknek is tanúja volt a történelem során.

A Lánchíd régi képeken
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Széchenyi lánchíd első, 1849. november 20-i átadása óta kulcsfontosságú szereppel bír a főváros életében. Az építés eredeti célja az volt, hogy Buda és Pest között állandó összeköttetést biztosítson, azóta pedig Budapest és vele együtt az ország egyik jelképévé vált. 

A Lánchíd történelmi jelentőséggel bír a főváros életében. Megépítését a névadó gróf Széchenyi István kezdeményezte, finanszírozását báró Sina György szervezte meg, de a fontosabb nevek közé tartozik tervezője, az angol William Tierney Clark és a kivitelezést irányító skót Adam Clark is. A híd 1849. évi átadása óta viharos és békés időket is bőven megélt: tanúja volt háborúknak, forradalomnak, útját taposták lovasszekerek, omnibuszok, autók, gyalogosok, kerékpárosok egyaránt.

A Lánchíd régi fotókon

A nagy múlttal rendelkező Lánchíd teljes körű felújítását már 2002 óta szükségesnek tartották a városvezetők, a téma újra és újra napirendre került, ám a megvalósulásra csaknem két évtizedet várni kellett. A munkálatok 2020-ban kezdődtek el, a végső átadásig fog kiderülni az is, milyen funkciót tölthet be a jövőben.

Az ikonikus híd története egészen különleges, melyet szenzációs képek is megörökítenek az utókor számára. A Fortepan gyűjteményéből szemezgettünk.

(Borító- és ajánlókép: Fortepan / Latin.)

Nézd meg az egykori Blaha Lujza teret is!

Az elmúlt évszázadban rengeteget változtak a forgalmas budapesti közterek, érdekes megnézni a Blaha egykori arcát is.

Így nézett ki a Blaha Lujza tér 1900-ban: érdekes látni a jól ismert környéket a régi fotókon

Nézegess képeket!

Elolvasom

Kiút a társfüggőségből - Hogyan szabadulj meg a mérgező kapcsolatoktól?

Knapek Éva klinikai szakpszichológus, tabuk nélkül beszél a társfüggőség jellemzőiről, és bemutatja a kialakulásának okait, a kapcsolati dinamikákat, és a felismeréshez vezető jeleket a saját életünkben, közeli kapcsolatainkban. A Femina Klub januári előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz hogyan léphetsz ki ezekből a helyzetekből, és hogyan alakíthatsz ki egészséges, egyenrangú kapcsolatokat. 

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. január 7. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük