Hihetetlenül erős, gyógyító energiamező veszi körül a magyar hegyet: már egy túra után érződik a hatás

A nagy múltú helyet látnod kell.

Hegyestű gyógyító energiája
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Balaton-felvidéki tanúhegyek méltán kedvelt kirándulóhelyek az országban. A régmúlt nyomait megőrző kemény kőzettömbök igazán kivételes látványt biztosítanak az arra járók számára. A hatalmas bazaltoszlopairól híres Hegyestűt viszont nem csupán emiatt érdemes felkeresni. Az ezoterikus nézetek szerint ugyanis a hegyet egy erős, gyógyító energiamező is körülveszi, és többen beszámoltak már a túrákat követő természetes fáradtságérzés helyett igazi testi-lelki feltöltődésről.

A Zánka és Monoszló között található Hegyestű nagy múltra tekint vissza: bazaltorgonái még az egykori vulkanikus tevékenységnek köszönhetően alakultak ki. A kemény kőzetet azonban a Pannon-tenger eróziója sem volt képes lebontani, így a kürtő megmaradhatott.

Fotó: Indafotó/Rolling

Az eredeti kúp alakját a hegy a virágzó bazaltbányászat miatt veszítette el, a kitermelés által viszont láthatóvá váltak a monumentális, megszilárdult oszlopok, amelyek látványa már önmagában is tekintélyt parancsoló.

Fotó: Indafotó/olzsi

A Hegyestű különlegessége viszont nem csupán a történelmében rejlik. Egyes spirituális nézetek úgy tartják, hogy a Szent György-vonalak mentén fekszik, éppen ezért erős gyógyító, és fizikailag, valamint lelkileg is regeneráló, energetizáló hatással bír.

Fotó: Indafotó/Gomba68

A hegy felkeresése ugyanakkor nemcsak az ezoterikus tanok kedvelői számára érdekes, hiszen a túrázni vágyók számára is temérdek lehetőséget nyújt. A hegyen egy lélegzetelállító panorámát csodálhatsz meg a Káli- és a Csicsói-medencére, valamint a ragyogóan kéklő Balatonra is.

Fotó: Indafotó/lászló lovag

Ha pedig a hely történetében szeretnél jobban elmélyedni, az egykori bányászati területeken megnyílt Hegyestű Geológiai Bemutatóhelyet is érdemes meglátogatnod, ahol bemutatják többek között a Balaton-felvidék földtörténetét, a Hegyestű kialakulását, a Dunántúl kőtömbjeinek néhány jellegzetes példányát és a Nemzeti Park értékeit is.

Fotó: Indafotó/panelrambo

A képek forrása: OrszágAlbum/stuksza, Indafotó/olzsi, lászló lovag, Gomba68, Rolling, panelrambo

Vulkanikus hegységeink sorsa

Vulkáni eredetű hegységből Magyarországon nincs hiány. Többen hallani véltek már morajlást némelyiknél, de vajon valaha is felébredhetnek?

Hátborzongató morajlás hallatszott a magyar hegynél - Van esély, hogy kitörjön a vulkán?

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük